2. Други спортове
  3. Неделчева на 1/8-финал в Манчестър

Неделчева на 1/8-финал в Манчестър

Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева се класира с лекота за осминафиналите на ХХІ европейско първенство в Манчестър.

Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева се класира с лекота за осминафиналите на ХХІ европейско първенство в Манчестър. Петата в схемата се наложи над Лиане Тан от Белгия с 21:8, 21:6 след само 25 минути игра.

В първия гейм азиатката с белгийски паспорт се опита да бъде равностойна в началото. При резултат 9:6 Петя включи турбото и записа 10 последователни точки, а след това затвори частта след точно 11 минути игра.

Във втория гейм българската прима повтори упражнението и наниза девет поредни точки. Оттам докрая мачът просто се доигра за протокола. Следващата съперничка на Неделчева ще бъде англичанката Елизабет Кан.

На двойки Неделчева и партньорката й Анастасия Руских от Русия са първи в схемата на шампионата. Те се включват директно на осминафиналите в четвъртък, където очакват победителките от двубоя на Лоте Йонатан/Паулин ван Доормален (Холандия) с Каролине Холм/Лаура Вана (Естония).

Стилиян Макарски приключи участие на първенството в Манчестър. Той отпадна на сингъл и на смесени двойки заедно с Дияна Димова.