2. Други спортове
  3. Още два финала за България на Световното по кану-каяк в Пловдив

Още два финала за България на Световното по кану-каяк в Пловдив

Три гонки за медалите с наше участие ще има в петък

Още две български лодки се класираха за финал на Световното първенство по кану-каяк за младежи до 23 г., юноши и девойки в Пловдив.

Бранимир Христов и Преслав Симеонов ще участват в последната гонка на 1000 м двойка каяк при младежите. Българите направиха добра гонка и изпревариха комфортно лодките на Испания и Украйна, които също се класираха в битката за медалите.

Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Планимиров и Виктор Тодоров завършиха трети в полуфинала си на 500 метра четворка кану при юношите и си заслужиха правото да участват на финал.

Вчера пък Дария Павлюк си спечели място във финала на 1000 м кану при девойките след победа в серията си. Днес тя се класира за полуфинал на 500 м след четвърто място в серията си.

Така в петък три български лодки ще гребат на финал – в 9.59 е двойката каяк, в 10.06 е Павлюк, а в 12.21 е четворката кану.

В останалите гонки от днешния ден с българско участие Йоана Георгиева се класира на полуфинал на 500 м едноместен каяк при жените до 23 г. след второ място в серията си. В дисциплината няма директно класиране за финал.

Преслав Георгиев е на полуфинал при младежите след втора позиция в серията си на 500 м едноместно кану.

При юношите и девойки Светломир Иванов спечели серията си на 1000 м едноместен каяк и отива на полуфинал, тъй като поради големия брой участници няма директно класиране на лодки за финала.

Мартин Нанчев е на полуфинал на 500 кану при юношите след второ място в гонката си.

След четвърто място Радостина Ангелова е на полуфинал на 200 м кану при девойките.

Общо 28 българи участват на Световното първенство – 10 при младежите до 23 години и 18 при юношите и девойките.

Близо 900 състезатели се борят за призовите места на Световното първенство за младежи до 23 г., юноши и девойки на гребната база в Пловдив.

Давид Кивел и Мартин Теодосиев (500 м двуместно кану/ юноши) и Калоян Желев и Ерика Савова (500 м двуместен каяк, юноши и девойки) не успяха да стигнат до финалите.

Българите утре:

1000 м, двойка каяк младежи - Бранимир Христов, Преслав Симеонов – 9.59  часа (ФИНАЛ)
1000 м, кану девойки - Дария Павлюк - 10.06 часа (ФИНАЛ)
500 м, четворка кану, юноши - Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Владимиров, Виктор Тодоров – 12.21 часа (ФИНАЛ)
1000 м, кану юноши – Мартин Нанчев – 15.00 часа
1000 м, кану младежи – Преслав Георгиев – 15.21 часа
500 м, двуместен каяк девойки до 23 години – Памела Иванова, Ванеса Димитрова – 15.57 часа
500 м, каяк юноши – Светломир Иванов – 16.15 часа
500 м, каяк младежи – Теодор Асенов – 16.33 часа
500 м, двойка каяк юноши – Никола Димов и Кристиян Георгиев – 16.45 часа
500 м, двойка каяк младежи – Владимир Христов, Преслав Симеонов – 17.15 часа
200 м, каяк девойки – Ерика Савова – 17.35 часа
200 м, каяк девойки до 23 г. – Йоана Бъчварова – 17.50 часа
500 м, каяк микс, юноши и девойки – Радостина Ангелова и Каан Ахмедов – 18.00 часа

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България