2. Други спортове
  3. Примож Роглич с огромна крачка към спечелване на Обиколката на Испания

Примож Роглич с огромна крачка към спечелване на Обиколката на Испания

Трикратният победител във Вуелтата Примож Роглич (Словения, Red Bull-BORA-Hansgrohe) спечели 19-ия етап от Колоездачната обиколка на Испания – 173.5 километра от Логроньо до Алто де Монкалвило.

Словенецът записа общо 15-и етапен успех в състезанието в кариерата си и направи голяма стъпка към четвърта победа.

Роглич триумфира убедително с време от 3 часа, 54 минути и 55 секунди и излезе начело в генералното класиране, обличайки „червеното трико“. Стратегическо откъсване при последното изтощително изкачване в планините на Северна Испания му осигури успеха в етапа.

Докато водещата група поддържаше лека преднина през по-голямата част от състезанието, никой не опита да се откъсне преди 11-километровото изкачване, водещо до финалната линия. Роглич видя възможност по средата на изкачването и се възползва, без да поглежда назад, за да пресече финалната линия сам.

Французинът Давид Годю (Groupama-FDJ) завърши втори, а третата позиция зае Матиас Скиелмосе (Дания, Lidl-Trek) - и двамата с 46 секунди изоставане от лидера Примож Роглич.

Австралиецът Бен О'Конър (Decathlon AG26 La Mondiale Team), осъзнавайки, че преднината му е в опасност, се опита да продължи в същото темпо, но завърши 12-и, на една минута и 49 секунди от победителя. Така Роглич вече има преднина от една минута и 54 секунди пред О'Конър в общото класиране.

В събота в Обиколката на Испания, която завършва в неделя, предстои предпоследният етап. Той е с дължина 172 километра от Виларкайо до Пикон Бланко.

Победа за мъжете и равенство за жените на шахматната Олимпиада

Вижте как се справиха нашите днес в Будапеща

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"