2. - Дублираща група
  3. Дубълът на Пирин падна с 1:3 от Черно море

Дубълът на Пирин падна с 1:3 от Черно море

Гостите от Варна бяха по-добрият отбор и логично измъкнаха победата

Дублиращият отбор на Пирин загуби на клубната си база в Рилци с 3:1 от Черно море. Гостите от Варна бяха по-добрият отбор и логично измъкнаха победата, предаде кореспондентът на Novsport.com от Благоевград. В съставът на домакините пък личаха имената на Николай Димиров и Ради Михов, които тренират с първия отбор. Останалите бяха юноши на клуба, а на разгрявката преди мача контузия получи един от основните футболисти на Венци Гочев Христо Огнянов.

Отборът на Черно море откри резултата в 13-ата минута, когато Петър Петров изведе Николай Колев, който с хубав удар по земя вкара за 0:1. Десет минути по-късно на юношеския национал на вратата на Пирин Благой Стоянов му се наложи на спасява удар на Колев. След още десет минути игра домакините се добраха до изравнителното попадение чрез Димитър Михов, който засече с глава центриране от корнер - 1:1.

Гостите от Варна успяха да се оттеглят с гол аванс на почивката, като минута преди края на полувремето Петър Петров се възползва от подаване с пета в наказателното поле от Димитър Желязков и несбърка за 1:2. След почивката Димитър Михов отново бе близо до изравнителното попадение, но ударът му в 55-ата минута мина встрани от вратата на Маринов. Четири минути след това Желязков не успя да преодолее стражът на домакините, озовал се очи в очи с него.

В 69-ата минута обаче от неразчетено излизане на Благой Стоянов и грешка преди това на защитата на Пирин се възползва Димитър Желязков, който вкара на празна врата за 1:3. В 74-ата минута при центриране на Ангел Гърков последователни удари на Ради Михов и Георги Филипов не попаднаха в целта. В края на мача гостите остана с човек по-малко на терена. За втори жълт картон срещата напусна Пламен Цветков, а резултатът се запази Пирин - Черно море 1:3.

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група