2. - Дублираща група
  3. Локомотив и Миньор врътнаха 3:3 при дубъла

Локомотив и Миньор врътнаха 3:3 при дубъла

Локомотив поведе с 3:0 до почивката, допусна на съперника да се върне в мача

Локомотив и Миньор отново си поделиха точката, но в далеч по-резултатен сблъсък от 27-мия кръг на дублиращата група вчера. Подобно на мача при мъжете, двата състава предложиха две коренно различни полувремена, с малката разлика, че пловдивчани водиха с 3:0 до почивката, но през втората част допуснаха изравняване до 3:3.

Не по-малко интересно бе и по трибуните, откъдето не спряха закачките към гостуващата резервна скамейка. Освен ненавистта между пловдивската и пернишката агитка и разбира се жълто-черното райе на гостите, локомотивците на дигата търсиха възмездие за атакуваните им от местни фенове ден по-рано автомобили при десанта до Перник.

Все пак на терена събитията заслужаваха внимание. Гостите можеха да поведат още в 10-ата минута, когато Димитър Джегалски излезе сам срещу вратаря Йонов, но вместо на точността заложи на силата. Стражът парира удара му. Осем минути по-късно комбинация между Рангел Абушев и Милан Милутинович завърши с удар на последния от границата на наказателното поле, който прати топката в мрежата на 16-годишния Даниел Леонтиев. Без особени опасности се стигна до 38-мата минута, когато след центриране от корнер Бахри Шакир затрудни максимално противниковия вратар, който парира удара му с глава, но при добавката от половин метър Любомир Цеков единствено записа името си сред голмайсторите. 240 секунди по-късно обаче, нападателят изработи третото попадение, след като гърдира центрирана от Мартин Сечков Топка и от въздуха разстреля противниковата врата.

След почивката играта се изравни, без тимът от Перник да покаже кой знае каква класа над противника си. В 54-ата минута реферът Владимир Овчаров свири пресилена дузпа на Петър Плачков, а от бялата точка Марио Филипов намали. Това не притесни особено възпитаниците на Петър Пашев, пред чиято врата последваха две много сериозни положения. В 57-мата минута при изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле, единствено липсата на синхрон у играчите в жълто-черен екип попречи за нов гол във вратата на локомотивци. В 74-ата минута Томас Здравков разтресе напречната греда на резервния вратар Петрин Петров. Така 4 минути по-късно капитанът Седер Томов опита силен удар от границата на наказателното поле, който първоначално вратаря на "смърфовете" улови, но неумело изпусна топката в мрежата зад себе си. 120-секунди след подновяването на играта гостите успяха да се върнат в мача след топовен удар от далеч, който нацели страничата греда на Локомотив, а при добавката отново Томов бе най-добре пласиран и фиксира крайното 3:3.

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група