2. Евро 2012
  3. Англичаните тренират дузпи преди 1/4-финала с Италия

Англичаните тренират дузпи преди 1/4-финала с Италия

"След всяка тренировка упражняваме изпълнението на дузпи", каза Рой Ходжсън

Кошмарът на дузпите отново започва да стряска съня на англичаните с наближаване на фазата на елиминациите на Евро 2012. Селекционерът Рой Ходжсън разкри, че отборът му тренира изпълнение на наказателни удари още преди започване на европейското първенство, а с наближаване на четвъртфиналите английските национали упражняват все по-често този компонент от играта.

Англия твърде често отпада с дузпи на големи първенства и този начин за решаване на мачове се е превърнал във фобия за феновете на Острова. Англичаните са губили с дузпи в пет от общо шест случая на световни и европейски първенства, сочи статистиката.

"След всяка тренировка упражняваме изпълнението на дузпи. С наближаване на четвъртфиналите взимаме все по-насериозно този компонент от играта. Но може да биеш дузпи, докато се стъмни, а всъщност всичко е въпрос на настройка, на увереност, на способността да изключиш всичко около себе си и да не се колебаеш - ще вкараш или не", каза Рой Ходжсън.

"В английския национален отбор винаги се сравнява миналото и настоящето, а знаем, че сме губили много важни полуфинали с дузпи - на световното през 1990 и на европейското през 1996", каза още Ходжсън. Селекционерът е очаквал да срещне на четвъртфиналите на Евро 2012 европейския и световен шампион Испания. Но англичаните завършиха първи в своята група и ще играят с Италия.

"Нашата подготовка за мача с Италия започна от сряда. В третия кръг от групите гледах мача Испания - Хърватия, тъй като мислех, че ще играем на четвъртфиналите с испанците", каза Рой Ходжсън.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките