2. Евро 2012
  3. Англия и Франция стартираха със закономерно и очаквано реми (видео+снимки)

Англия и Франция стартираха със закономерно и очаквано реми (видео+снимки)

Двата тима си вкараха по един гол, но не се победиха в първи мач от група "D" на Евро 2012

Съставите на Англия и Франция не се победиха и фиксираха равенство 1:1 в първа среща от група „D” на Евро 2012.

Двубоят се игра в на стадион „Донбас Арена” в Донецк, а сравнително новият наставник на „трите лъва” Рой Ходжсън се опита да изненада своя колега Лоран Блан, включвайки в тима младока на Арсенал Алекс-Окслейд Чембърлейн.

В предни позиции за англичаните действаше дуото на Манчестър Юнайтед Ашли Йънг и Даниел Уелбек, а партньор на Джон Тери в сърцето на отбраната бе Джолиън Лескът.

Атаката на Франция пък бе водена от звездата на Реал /Мадрид/ Карим Бензема, на когото помагаха Франк Рибери и Самир Насри.

Първият удар в срещата бе нанесен именно от играещия в английския шампион Манчестър Сити - Самир Насри, който в 10-ата минута стреля неточно от границата на наказателното поле и така даде знак на Джо Харт да внимава.

Отговорът на Англия дойде пет минути по-късно, когато Ашли Йънг изведе отлично друг съотборник на Насри, Джеймс Милнър, сам срещу вратаря, халфът успя да заобиколи стража, но си затвори ъгъла и не успя да улучи опразнената врата.

Буквално в ответната атака друг, подвизаващ се на Острова французин - Йоан Кабайе, също опита своя шанс с коварен удар от далеч, но Джо Харт се справи, въпреки че топката тупна точно пред него.

Последваха по-спокойни минути, в които всеки от двата състава се опита да наложи своя стил на игра. Така се стигна до 30-ата минута, когато „трите лъва” се възползваха от един далечен пряк-свободен удар и откриха резултата.

Това стори централният бранител Джолиън Лескът след центриране на капитана Стивън Джерард и точен удар с глава за 1:0.

Любопитното е, че точно преди Стиви Джи да изпълни статичното положение, топката бе сменена, тъй като с предишната имаше някакъв проблем, но това съвсем не бе най-важното в случая.

Секунди след попадението „петлите” имаха шанс да го върнат от идентична ситуация, но ударът на виновника за първия гол Алу Диара бе отразен блестящо от Джо Харт, а при добавката халфът отново не сполучи.

Вратарят на британците обаче бе хванат неподготвен от Самир Насри, който в 39-ата минута отправи поредния си изненадващ и много точен удар от границата на наказателното поле, вкарвайки топката в близкия на Джо Харт ъгъл за 1:1.

След попадението французите овладяха инициативата и до края на полувремето диктуваха събитията на терена, но след паузата ролите се размениха.

Англичаните излязоха пределно мотивирани за второто полувреме и се настаниха трайно в половината на „петлите”, но при първата си по-стойностна атака хората на Лоран Блан загатнаха за потенциала си на контраатака и Стивън Джерард трябваше да се намесва решително, за да избие в корнер.

В 65-ата минута пък и Карим Бензема опита да изненада Джо Харт с далечен удар, но този път стражът внимаваше и улови топката. Последва двойна смяна в състава на Англия и същия отговор отстрана на Франция.

Така на терена се появиха Джърмейн Дефоу и Джордан Хендерсън, заменили съответно Окслейд-Чембърлейн и Скот Паркър, а Бен Арфа и Марвен Мартен заеха местата на Йоан Кабайе и Флоран Малуда.

Рокадите обаче не доведоха до положителна промяна, нито такава в резултата и срещата закономерно приключи при равенство – 1:1, с което серията на Франция без загуба под ръководството на Лоран Блан нарасна на 22 поредни мача.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките