2. Евро 2012
  3. Германия обезвреди с лекота „Червения динамит” и се класира за четвъртфиналите (видео и снимки)

Маншафта удари Дания с 2:1 и стана единственият отбор с пълен актив от 9 точки в групите, среща Гърция на четвъртфинал

Без да се напряга излишно отборът на Германия победи Дания с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на Евро 2012, където ще се изправи срещу тима на Гърция. По този начин Маншафта стана единственият отбор от всичките четири групи, който записа пълен актив от 9 точки и убедително продължава напред, показвайки, че неслучайно е определен като основен фаворит за спечелване на първенството.

Лукас Подолски откри резултата за Бундестима в 19-ата минута в своя мач номер 100 за националния отбор, но Михаел Крьон-Дели изравни в 24-ата, носейки лъч надежда за "Червения динамит". С попадението си 80-ата минута обаче младият Ларс Бендер сложи точка на спора и изхвърли датчаните от европейското.

Въпреки че само чудо можеше да ги лиши от класиране на четвъртфиналите момчетата на Йоахим Льов се впуснаха в атака от първата минута и можеха да открият резултата още във 2-ата минута, когато Томас Мюлер прати топката над гредата със силен удар по диагонала.

Малко по-късно Мюлер получи втори шанс да се разпише, но направи непростим пропуск, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, но от непосредствена близост прати топката право в тялото на Стефан Андерсен.

Голмайсторът на немците до този момент Марио Гомес също пробва своя мерник, но малко не достигна на неговия удар с левия крак от границата на наказателното поле да попадне в целта.

От своя страна датчаните се отчетоха единствено със слаб удар с глава на Крьон-Дели и неточен изстрел от далечна дистанция на Никлас Бендтнер.

Така се стигна до 19-ата минута, която ще остане паметна за Лукас Подолски, играещ своя мач номер 100 с националната фланелка. След центриране отдясно в наказателното поле на Дания Гомес се размина с топката, но тя попадна в краката на непокрития Подолски, който от десетина метра нямаше как да сгреши.

Немците си позволиха да се отпуснат за момент след като поведоха в резултата и това им изигра лоша шега само пет минути след попадението. След центриране от корнер в наказателното поле на Бундестима Никлас Бендтнер отклони с глава за Михаел Крьон-Дели, който също с глава прати топката в мрежата за 1:1 и запази надеждите на „Червения динамит” за класиране живи.

Бундестимът не се смути от изравняването и до края на първата част държеше инициативата и можеше да излязе отново напред, но пропуски направиха Подолски, Кедира и Гомес.

Датчаните пропуснаха златна възможност в началото на втората част след като в 51-ата минута включилият се в предни позиции Якоб Поулсен нанесе изключително опасен удар от границата на наказателното поле, след който топката облиза десния страничен стълб на немската врата.

Положенията пред вратата на Мануел Нойер обаче бяха изключителна рядкост тъй като добре смазаната отбрана на Маншафта не допускаше лесно играчите на Мортен Олсен до наказателното си поле.

Все пак удар на Бендтнер от изключително неудобна позиция можеше да изненада Мануел Нойер в 76-ата минута, но германският страж бе непогрешим и предотврати опасността с вещина.

Четири минути по-късно обаче 23-годишния Ларс Бендер попари амбициите на датчаните, завършвайки хладнокръвно великолепна атака на Германия, разсякла противниковата отбрана. Младият полузащитник бе изведен от Шурле сам срещу Андерсен и от близко разстояние не остави никакъв шанс на датския страж.

По този начин тимът на Йоахим Льов остана непобеден и продължава уверено напред към четвъртфиналите, където ги очаква отбора на Гърция.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките