2. Евро 2012
  3. Пауло Бенто: Испания е страхотен отбор и можем да напуснем терена с високо вдигната глава

По мое мнение изиграхме много добър турнир, заяви селекционерът на Португалия

Селекционерът на Португалия Пауло Бенто смята, че отборът му се е представил добре на Евро 2012. Португагалците отпаднаха на полуфиналите на надпреварата след загуба на дузпи от Испания. Редовното време на двубоя, проведен на „Донбас Арена”, завърши без голове, а в двете продължения по 15 минути отново не паднаха попадения. На дузпите испанците пък спечелиха с 4:2.

”Испания бе по-силният отбор в допълнителното време, но можехме да спечелим в първите 90 минути, защото играхме много добре през първото полувреме и в края на втората част. Ако трябваше да избирам начин да загубим, не бих избрал този, но трябва да загубиш по някакъв начин.

По мое мнение изиграхме много добър турнир. Испания е страхотен отбор и можем да напуснем терена с високо вдигната глава. Можем да бъде сигурни, че можем да се конкурираме с всеки отбор във всеки турнир на всяко ниво. Знаем как да се конкурираме и това е, което показахме.

Испания наистина заслужават да бъдат на финала, но в същото време искам да благодаря и да похваля моите играчи за това, което показаха в този турнир”, коментира Пауло Бенто.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките