2. Евро 2012
  3. Резерва спаси Португалия и безобразния Роналдо срещу Дания (+ВИДЕО)

Резерва спаси Португалия и безобразния Роналдо срещу Дания (+ВИДЕО)

Варела донесе първи успех за "мореплавателите" за 2012 г. в 87-ата минута

Португалия победи Дания с 3:2 във вълнуващ мач от второто завъртане в група „В” на Евро 2012. На стадион „Арена Лвов” „мореплавателите” стигнаха до първата си победа за 2012 г., благодарение на резервата Силвестре Варела, който вкара победния гол в 87-ата минута, само четири минути след като се бе появил в игра. Иначе Кристиано Роналдо разочарова тотално, след като пропиля дузина положения пред вратата на Дания и много по-рано можеше да осигури ценните три точки за своите в лютата битка в групата, където са още съставите на Холандия и Германия. Именно Бундестимът нанесе загуба на тима на Пауло Бенто в първия мач. Сега обаче Португалия успя да спечели. Пепе даде преднина за иберийците в 24-ата минута. Пощига удвои аванса на своите в 36-ата преди Бендтнер да върне интригата преди почивката. Отново той се разписа, изравнявайки резултата в 80-ата минута след поредния фрапиращ пропуск на Роналдо. Но Силвестре Варела от Порто облекчи своя съотборник и намали мъката му с безпощаден удар три минути преди края на редовното време.

Дания беше по-офанзивният отбор в първите минути. В 4-ата минута шут на Ериксен беше брилянтно блокиран от защитника на Реал (Мадрид) Пепе.

В 15-ата минута обаче датският селекционер трябваше да извършва принудителна смяна. Дефанзивният халф Зимлинг напусна контузен, а на негово място се появи Якоб Поулсен.

В 24-ата минута Пощига засече центриране на Велосо, но датчаните избиха в ъглов удар. След неговото изпълнение Пепе откри резултата, след като засече топката при близката греда в мрежата. Андерсен нямаше шансове да спаси и Португалия излезе напред в резултата, като асистенцията от ъгловия удар бе на Моутиньо.

Голът освободи „мореплавателите”. Те трябваше да останат с човек по-малко, когато Мейрелеш направи грозно влизане и трябваше да получи директен червен картон в 29-ата минута.

Португалците стигнаха до второ попадение в 36-ата минута Нани пусна пред вратарското поле, където Пощига продължи кълбото в мрежата от движение, отбелязвайки 20-ия си гол за своята страна.

„Червения динамит” избухна само четири минути по-късно, когато центриране към далечната греда хвана неподготвена португалската защита. Голмайсторът от първия мач Крьон-Дели прехвърли топката за непокрития Бендтнер на другата греда. Нападателят, който беше в пасивна засада, нямаше как да сбърка на празна врата и върна Дания в мача.

2 минути преди почивката Нани центрира великолепно, Пощига игра с топката, но Роналдо пропусна, като Кяер ликвидира опасността. Иначе Андерсен нямаше какво да стори срещу набезите на иберийците.

Пет минути след подновяването на играта Пощига хитро остави Роналдо да излезе сам срещу вратаря. Необезпокояван крилото стреля, но в обсега на Андерсен, който спаси.

В 60-ата минута Мортен Олсен трябваше да извършва втора принудителна смяна. Теренът с травма напусна ветеранът Денис Ромедал. Тобиас Микелсен влезе вместо крилото.

Въпреки това, Дания можеше да изравни резултата в 63-ата минута, когато силен шут на Квист от далечна дистанция профуча страховито покрай сглобката пред безпомощния поглед на вратаря Патрисио.

В 72-ата минута Бендтнер се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но шутира ниско покрай вратата.

В 78-ата минута поредна отлична възможност за Португалия бе пропиляна от Кристиано Роналдо. Нани изведе нападателя абсолютно сам срещу вратаря, при това на фронтална позиция. Роналдо обаче направи поразителен пропуск, като стреля покрай Андерсен в аут и с това си отиграване на практика закопа своите. Защото в следващата си атака Дания изравни резултата.

Бендтнер засече точно центриране на далечната греда и направи 2:2 с втория си гол в мача.

Публиката на „Червения динамит” не пропусна възможността да подразни Роналдо със скандирания „Меси, Меси”.

Резерва обаче спаси Португалия. Заменилият Пощига Силвестре Варела накара своите да ликуват, а Кристиано Роналдо да плаче от радост и облекчение. Коентрао центрира отдясно, Варела се размина с топката при първоначалния си опит да стреля, но беше оставен да си гласи топката пред вратарското поле и с безпощаден удар в десния ъгъл не остави шансове на Андерсен.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките