2. Евро 2012
  3. Сергей Игнашевич: Ще гоним победата с Гърция

Сергей Игнашевич: Ще гоним победата с Гърция

Русия ще атакува и ще преследва победата от първата до последната минута в мача срещу Гърция, който е последен от група "А" на европейското първенство по футбол, категоричен е защитникът на отбора Сергей Игнашевич

Русия ще атакува и ще преследва победата от първата до последната минута в мача срещу Гърция, който е последен от група "А" на европейското първенство по футбол, категоричен е защитникът на отбора Сергей Игнашевич.

Гърците трябва да спечелят задължително мача, ако искат да се класират на четвъртфиналите, което ще отвори пространство за контраатаки на руснаците. Игнашевич обаче е категоричен, че неговият отбор няма да избере тази тактика: "Ние няма да даваме инициативата на гърците. Те се стараят да вкарват топката в наказателното поле на съперника по съвсем прост начин, но аз вярвам, че ние можем да се справим с тази игра. На тази мека трева е изключително трудно да се играе комбинативен футбол и да се държи притежание на топката през целия мач. Предполагам, че в този двубой от решаващо значение ще бъдат отдадеността за отбора и индивидуалния характер на всеки футболист".

Игнашевич спомена и причините, които попречиха на руснаците да върнат лидерството си в резултата срещу Полша, както го направиха в първия мач от турнира срещу Чехия: "Чехите играха с повече владеене на топката и по-офанзивно, докато поляците атакуваха с едно докосване и не се впуснаха в атака при изоставане в резултата. Практически, те стояха с целия си отбор в собствената половина и разчитаха на контраатака. Това ни попречи много в изграждането на атаките". Защитникът призна, че в отбора има леко разочарование от равенството срещу Полша: "Имахме шанс да решим изхода от групата още във вторник и е нормално да бъдем разочаровани, след като не успяхме да го направим.

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките