2. Евро 2012
  3. Ситуацията в група "А" остава нерешена след напрегнато равенство между Полша и Русия (снимки+видео)

Полша и Русия завършиха наравно – 1:1, в доста напрегнат мач от група „А” на Евро 2012. Срещата се игра на Националния стадион във Варшава, а двата тима съумяха да си отбележат само по един гол, като по този начин взеха по точка от сблъсъка.

Още преди началото на мача имаше огромно напрежение и сблъсъци между поляци и руснаци. Иначе Полша бе тимът, който имаше по-чистите възможности за отбелязване на гол през първия четвърт час на срещата. В 7-ата минута се стигна до първия по-вълнуващ момент пред една от двете врати – Рафал Муравски центрира кълбото от пряк свободен удар и Себастиан Бьониш го засече с глава, но вратарят Вячеслав Малафеев успя да отрази изстрела, след което топката бе изчистена от играч на Русия. Малко след това пък Роберт Левандовски отправи изстрел, след който обаче кълбото премина над напречната греда.

В 18-ата минута Еуген Полански успя да отбележи попадение, но радостта на поляците продължи твърде кратко време, тъй като голът бе отменен заради засада.

Постепенно Русия започна все по-често да поглежда към вратата на Полша и в 37-ата минута усилията на играчите на Дик Адвокаат доведоха до резултат. Алан Дзагоев успя да засече с глава центриране на Андрей Аршавин в наказателното поле и по този начин направи резултата 1:0 в полза на Русия.

Почти веднага след като се оказаха изоставащи в резултата, поляците получиха отличен шанс да изравнят, но Вячеслав Малафеев показа класа и отрази опасният изстрел на Якуб Блажчиковски. Авансът на Русия от един гол се запази до края на първото полувреме.

Началото на втората част бе доста динамично. Атаките към двете врати се редяха една след друга и напрежението бе доста голямо. Така се стигна и до моментът, когато равенството бе възстановено. Точен за 1:1 бе Якуб Блажчиковски, който отбеляза страхотен гол. Полузащитникът отправи много хубав изстрел с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Вячеслав Малафеев.

В следващите минути действията на терена продължиха да се развиват и пред двете врати. Алан Дзагоев пропиля страхотна възможност за Русия в 68-ата минута, а малко след това Еуген Полански можеше да реализира, но Вячеслав Малафеев се справи със ситуацията.

Динамичната игра от страната на двата отбора продължи. В 81-ата минута Людовик Обраняк можеше да се разпише, но вратарят на Русия отново се намеси отлично и спаси.

Напрежението се запази до последния съдийски сигнал, но двата тима така и не успяха да си отбележат втори гол. По този начин двубоят завърши наравно – 1:1.

Русия остава на върха в група „А”, като вече е с актив от 4 точки. Полша пък е на 3-ата позиция с 2 пункта и изостава на точка от втория – Чехия. Гърция е на последното 4-то място с 1 точка.

С днешния си гол пък Алан Дзагоев излезе еднолично начело при голмайсторите на шампионата. Освен срещу Полша, Дзагоев се разписа на два пъти и в мача на Русия срещу Чехия и вече има три гола в сметката си.

Полша 1:1 Русия
37’ 0:1 Алан Дзагоев
57’ 1:1 Якуб Блажчиковски

Стадион: Национален, Варшава, Полша

Главен съдия:
Волфганг Щарк

Жълти картони:
Роберт Левандовски, Еуген Полански (Полша); Игор Денисов, Алан Дзагоев (Русия)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Полша:
Пржемислав Титон, Дамиен Перкис, Маркин Василевски, Себастиан Бьониш, Лукаш Пишчек, Дариус Дудка (Адриан Миержейевски 73'), Еуген Полански (Адам Матушчук 85'), Людовик Обраняк (Павел Брожек 90+3'), Якуб Блажчиковски, Роберт Левандовски, Рафал Муравски

Русия: Вячеслав Малафеев, Сергей Игнашевич, Алексей Березуцкий, Юри Жирков, Александър Анюков, Игор Денисов, Константин Зирянов, Роман Широков, Андрей Аршавин, Александър Кержаков (Роман Павлюченко 70'), Алан Дзагоев (Марат Измаилов 80')

ОЩЕ СТАТИСТИКА ТУК!

За сблъсъците преди мача вижте ТУК и ТУК!

Критики към немски национали, които не пяли химна

Част от германските футболни национали получиха критики и бяха обвинени в непратриотизъм, тъй като не са пяли химна преди злополучния полуфинал на Евро 2012 срещу Италия, загубен с 1:2

1 милиард стигна оборотът на чейндж-бюрата в Украйна по време на Евро 2012

Чуждестранните фенове, които са посетили четирите украински града на Евро 2012, са направили оборот на чейндж-бюрата за около 1 милиард долара

Андрес Иниеста дарява премията си

Избраният за най-добър играч на Евро 2012 ще помогне на пострадалите от пожарите в района на Валенсия

Французите останаха без премии след Евро 2012

Парите бяха замразени след скандалите, Дидие Дешан поискал седмица да обмисли дали да поеме "петлите"

Насри и още трима френски национали ще отнесат наказания за лошо поведение

Френската футболна федерация започна производство срещу Насри, Бен Арфа, М'Вила и Менес

Рууд Гулит: Испания няма слаби места

Холандецът призна, че дори тимът знаменитият тим на "лалета" от 1988-а бледнее пред сегашната Ла Фурия

Общо 600 са арестуваните на Евро 2012

“Това е доста по-малка цифра от очакваното", споделя министърът на вътрешните работи на Полша Яцек Цикоки

Лепнаха космическа цена на Марио Балотели

Желаещите да се сдобият с нападателя на Манчестър Сити трябва да заплатят умопомрачителните 250 млн. евро

Икер Касияс към съдиите на финала: Респект за Италия (видео)

Стражът на европейския шампион Испания моли реферите да свирят края по-бързо и да избавят "Скуадрата" от мъките