2. Евро 2020
  3. "ДИНАМИТЪТ" ИЗБУХНА ЧЕТИРИ ПЪТИ! Дания разби Уелс и е на 1/4-финал! (ВИДЕО)

"ДИНАМИТЪТ" ИЗБУХНА ЧЕТИРИ ПЪТИ! Дания разби Уелс и е на 1/4-финал! (ВИДЕО)

Каспер Долберг вкара два, по един добавиха Мееле и Брайтуайт

Дания се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, след като победи с 4:0 Уелс в първия мач от елиминациите. Две попадения на ст. "Йохан Кройф Арена" в Амстердам вкара Каспер Долберг, още по едно добавиха Мееле и Брайтуайт.

Гарет Бейл можеше да даде аванс на Уелс в десетата минута. Звездата на "драконите" стреля силно по диагонал, но топката мина на метър встрани от дясната греда на Шмайхел. В първия четвърт час Уелс бе далеч по-активният отбор и въпреки че не стигна до чисто голово положение, тимът отправи 5 удара по посока на вратата на "червения динамит".

Това обаче постепенно се промени и в 27-ата минута Долберг изведе Дания напред в резултата. Той получи подаване, напредна и с параболичен удар прати топката в мрежата - 1:0.

Пет по-късно нападателят на Ница пропусна отличен шанс да удвои. Той засече подаване на Дамсгор, но вратарят спаси. Дания продължи да диктува темпото на "Пушкаш Арена".

В 40-ата минута Конър Робъртс напусна контузен, а на негово място в игра се появи Неко Уилямс от Ливърпул. Секунди преди края почивката, Мееле можеше да покачи на 2:0, но ударът му от малък ъгъл бе париран.

Само три минути след почивката Каспер Долберг удвои преднината на Дания. Той вкара втория си гол в мача с изстрел отблизо след лошо изчистване от защитата на Уелс. Останаха съмнение за нарушение, но след проверка на ВАР голът бе зачетен.

В 53-ата Гарет Бейл можеше да върне едно попадение, но с глава не уцели вратата. Скоро след това и Джеймс шутира опасно, но топката се отби в тялото на съперников футболист. В 65-ата минута Дания бе близо и до трети гол - Матиас Йенсен опита да центриране, но вместо това се получи нещо като удар, който мина близо да лявата греда на Уорд.

В 80-ата минута Дания получи добра възможност да направи резултата класически, но ударът на Брайтуайт от пряк свободен удар мина над вратата. В 86-ата  можеше да се стигне до разгром, но Уорд спаси удара на Корнелиус. Мартин Брайтуайт пробва добавка отблизо, но уцели дясната греда, а след това Андерсен би покрай левия страничен стълб! И всичко това се случи само в рамките на около пет секунди.

Точката на спора все пак беше сложена в 89-ата минута, когато Йоаким Маеле напредна, финтира бранител и намери горния десен ъгъл със свиреп снаряд с левачката. Малко след това пък Уелс тотално рухна и Хари Уилсън беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Мeеле.

Дълбоко в добавеното време и Мартин Брайтуайт записа името си сред реализаторите, макар голът да беше разглеждан дълго време от VAR.

УЕЛС - ДАНИЯ 0:4
0:1 Долберг (27)
0:2 Долберг (48)
0:3 Мееле (88)
0:4 Брайтуайт (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УЕЛС: 12. Дани Уорд - 14. Конър Робъртс, 6. Джо Родън, 22. Крис Мефам, 4. Бен Дейвис - 20. Даниел Джеймс, 16. Джо Морел, 7. Джо Алън, 11. Гарет Бейл (к), 10. Аарън Рамзи - 13. Кийфър Муур

селекционер: Робърт Пейдж

ДАНИЯ: 1. Каспер Шмайхел - 17. Йенс Стригер Ларсен, 6. Андреас Кристенсен, 4. Симон Кяер (к), 3. Яник Вестергор, 5. Йоаким Меле - 23. Пиер-Емил Хьойберг, 8. Томас Дилейни - 14. Микел Дамсгор, 9. Мартин Брайтуайт, 12. Каспер Долберг

селекционер: Каспер Хюлманд

съдия: Даниел Зиберт (Германия)

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)