2. Евро 2020
  3. "ДИНАМИТЪТ" ПРЪДЪЛЖАВА ДА ГЪРМИ: Дания изхвърли Чехия и е на 1/2-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дилейни и Долберг вкараха за успеха на скандинавците, Шик изравни Роналдо

Дания "взриви" още един съперник на Евро 2020! "Червения динамит" спечели с 2:1 срещу Чехия в мач от 1/4-финалите на турнира, игран в Баку. Дилейни и Долберг се разписаха за скандинавците, Патрик Шик върна едно попадение, но те не бе достатъчно за нищо повече от почетна загуба. Победителите чакат Украйна или Англия на полуфиналите, докато чехите се прибират у дома.

Дания удари рано. В петата минута Томаш Дилейни засече топката с глава след центриране от корнер на Дармсгор и не остави никакви шансове на Томаш Вацлик.

"Червения динамит" продължи да избухва. В осмата минута Каспер Долберг стреля, но ударът му беше блокиран. Стигна се до корнер, след който Томаш Калас прати топката встрани от вратата.

В 12-ата минута Патрик Шик отправи удар към вратата на Шмайхел, но топката рикошира в Кристенсен и излезе в корнер. След него Хойберг изведе Микел Дамсгор, но Вацлик излезе и спря играча на Сампдория.Пет по-късно Ларсен центрира в наказателното поле, но Томас Дилейни стреля неточно.

Стригер се възползва от грешка в защитата на Чехия в 17-ата минута и центрира към Дилейни, но халфът не успя да реализира втори гол. Малко след това Цоуфал подаде на Шик, а Симон Кяер покри добре чешкия нападател. В 21-ата минута Томаш Холес беше изведен на много удобна позиция от Масопуст. Шмайхел обаче спаси.

В 27-ата Мартин Брайтуайт отправи силен удар, който беше много далеч от целта. Чехите продължиха да опитват атаки, които обаче не представляваха опасност. В 35-ата Томаш Соучек опита задна ножица, след което Холеш стреля, но без проблеми за Каспер Шмайхел. Две минути след това Дармсгор излезе на добра позиция отдясно и шутира, а Вацлик спаси.

Дания стигна до втори гол в 42-ата минута. Мееле проби отляво и центрира към Каспер Долберг, който прати топката в мрежата.

Второто полувреме стартира с натиск на Чехия. Михаил Крменчик, който влезе вместо Масопуст, отправи удар от границата на наказателното поле, но Шмайхел се справи. В 49-ата минута обаче вратарят на Дания беше безпомощен при изпълнението на Патрик Шик, който реализира петия си гол от началото на турнира и се изравни с Кристиано Роналдо на върха при голмайсторите.

След половин час игра Мартин Брайтуайт не успяда намери пространство, за да стреля към вратата на Вацлик, а минута след това удар л на влезлия като резерва Юсуф Полсен бе блокиран. В 64-ата минута Ондрей Челюстка се контузи и бе заменен от Якуб Брабец.

В 69-ата Полсен напредна, но ударът му не затрудни Вацлик, който улови топката без проблем. Три след това  Якуб Янкто центрира, капитанът на датчаните Симон Кяер обаче изчисти в ъглов удар. Четвърт час преди края Каспер Шмайхел се намеси решаващо след центриране на Янкто от фаул.

В 77-ата минута Поулсен стреля, но Вацлик беше на мястото си и изби в корнер. В 82-ата Мееле беше изведен отляво от Поулсен, а вратарят на Чехия за пореден път се намеси решаващо. Две преди края на редовното вревме топката стигна до Брайтуайт, който падна в наказателното поле. Съдията обаче не отсъди дузпа и с това общо взето приключи всичко в този мач.

ЧЕХИЯ - ДАНИЯ 1:2
0:1 Томаш Дилейни (5)
0:2 Каспер Долберг (42)
1:2 Патрик Шик (49)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕХИЯ: 1. Вацлик, 3. Челюстка, 5. Коуфал, 6. Калас, 7. Барак, 9. Холеш, 10 Шик, 12. Масопуст, 13. Шевчик, 15. Соучек, 18. Боржил

ДАНИЯ: 1. Шмайхел, 3. Вестергаард, 4. Кяер, 5. Мееле, 6. Кристиансен, 8. Дилейни, 9. Брайтуайт, 12. Долберг, 14. Дамсгаард, 17. Стригер, 23. Хьойберг

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)