Белингам се размина с наказание, но не и Демирал

Турция остана без защитника за 2 мача

Английската звезда Джуд Белингам се размина само с парична санкция от 20 000 евро за неприличния жест при изравнителния гол срещу Словакия, който прати мача в продължения.

Впоследствие "трите лъва" стигнаха до успех с 2:1, а сега УЕФА реши да остави халфа без наказание и той ще е на линия за четвъртфинала с Швейцария.

За разлика от него обаче, защитникът на Турция Мерих Демирал получи санкция от 2 мача, пише BILD. Това означава, че централният бранител ще пропусне четвъртфинала с Нидерландия и дори евентуален полуфинал при успех на "лалетата".

Бранителят на Ал Ахли вкара двата гола за успеха на своя отбор с 2:1 над Австрия в осминафиналите. При един от головете той направи "Вълчи поздрав". Смята се, че жестът е свързан със „Сивите вълци“ – крайнодясна екстремистка групировка в Турция. Поради това той беше наказан с две срещи.