Италия загря за Евро 2024 в типичен стил (ВИДЕО)

Фратеди герой на Карло Кастелани

Европейският шампион Италия загря за Евро 2024 с минимално, но заслужено 1:0 над Босна и Херцеговина.

На стадион "Карло Кастелани" в Емполи най-деен на терена бе Давиде Фратези, вкарал и единственото попадение в срещата.

Халфът на Интер се разписа точно преди почивката с удар от въздуха, засичайки центриране на Федерико Киеза.

Полузащитникът имаше възможност да се разпише на няколко пъти през първата част, но веднъж, озовал се очи в очи с вратаря Кенан Пирич, но си поведе твърде дълго топката и не успя да нанесе удар.

Най-чистото положение за гостите от Сараево пък се откри пред Харис Хайрадинович, който се възползва от грешка в отбраната на съперника и успя да се справи с Матео Дермиан, след което стреля, но Джанлуиджи Донарума изби в ъглов удар.

Втолата част започна с нов пропуск на Фратези. Най-хубавата атака пък дойде в средата на полувремето, когато след многоходова атака топката стигна до Джанлука Скамака, който стреля от воле, но ударът му бе спасен от вратаря.

Нападателят на Аталанта имаше възможност на 3 пъти да вкара, но така и не го направи.

В края на мача резервата Федерико Ди Марко направи няколко грешки, при една от които можеше да се стигне до изравнително попадение, но Донарума успя да парира.

В понеделник "скуадра адзура" поема за Германия, а първият мач е на 15-и сращу Албания.