Австрия показа класа за елиминациите след 3:1 над Полша (ВИДЕО)

Австрийците изравниха Нидерландия и Франция по точки преди късното дерби в групата

Австрия успя да запише първа победа на Евро 2024, след като надви Полша с 3:1 на Олимпиащадион. Австрийците показаха добра игра срещу Франция и днес доказаха, че имат място сред най-добрите 16 на Стария континент.

Полша пък остава без точка в групата си и остава да се надява на чудо срещу Франция, за да има шанс да се класира напред.

Точно 60 секунди след началото на срещата австрийците имаха първата ситуация в мача. Щефан Пош пробва късмета си от дистанция и нанесе точен удар, който обаче бе слаб и Войчех Шчесни улови безпроблемно.

В 9-ата минута Австрия заслужено излезе напред в резултата, след като натисна в началните минути. Филип Мвене проби отляво и центрира към Гернот Траунер, който бе изпуснат от Павел Давидович и с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Шчесни!

Половин час игра след началото на срещата Полша стигна до изравнително попадение. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Ян Беднарек, който стреля, бе блокиран от голмайстора Траунер, но след карамбол Кшищоф Пьонтек добави и се разписа за 1:1.

В началото на второто полувреме полският селекционер Михал Пробиеж замени полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотрвоски с адаша му Якуб Модер. Началният четвърт час на втората част не предостави интересни положения пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута Австрия стигна до второ попадение! Влезлият от резервната скамейка Александер Прас пусна топката към дъгата на наказателното поле, Марко Арнаутович пропусна за Кристоф Баумгартнер, който нанесе страхотен удар и прониза Шчесни за 1:2.

В 78-ата минута Марко Арнаутович застана бялата точка и изпълни точно дузпа в долния ляв ъгъл и отбеляза трети гол за Австрия! 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на вратаря Шчесни срещу Марсел Забицер, който го преодоля и след това бе спънат!

Полша - Австрия 1:3