Диого Коща собственоръчно прати Португалия на 1/4-финал след дузпи (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо в сълзи след изпусната дузпа в продълженията, но "мореплавателите" ликуват

Португалия е 1/4-финалист на Евро 2024! В изключително драматичен мач и 0:0 срещу Словения след 120 минути, всичко се реши с изпълнения на дузпи, където португалците бяха по-точни за крайния успех. Най-голямата драма обаче беше в продълженията, когато в 105-та минута Португалия получи дузпа, но Кристиано Роналдо я изпусна. Малко преди края на добавените минутипък Шешко излезе сам срещу Диого Коща, но не успя да го преодолее.

В първите минути футболистите на Роберто Мартинес натиснаха своя съперник.

Натискът продължи, а в 15-ата минута Роналдо отново падна в наказателното поле, но Даниеле Орсато даде ясен знак, че няма да отсъди дузпа.В 32-ата минута Ваня Дъркушич извърши нарушение срещу Рафаел Леао пред наказателното поле и Португалия получи право да изпълни опасен пряк свободен удар, а футболистът на Словения получи жълт картон. Последва силно изпълнение на Роналдо, но изпрати топката над вратата.

В 39-ата минута Словения направи първа добра атака, Стоянович влезе отдясно и центрира към Шпорар, но защитник на Португалия успя да избие в ъглов удар.

Втората част започна с добра ситуация за Португалия, при която Бернардо Силва стреля от добра дистанция, но с левия крак изпрати топката в аут.

В 55-ата минута Кристиано Роналдо шутира мощно от пряк свободен удар, но Ян Облак успя да боксира, тъй като топката се оказа в неговия обсег.В 61-ата минута Словения създаде добра голова възможност. Бенямин Шешко бе изведен в добра позиция, успя да надбяга Пепе, но отправи разочароващ удар по посока вратата на Коща и прати топката в аут.

Минута преди края на мача Роналдо бе изведен в прекрасна позиция. Той излезе сам срещу Ян Облак, стреля с левия крак, но стражът на Атлетико Мадрид отказа Роналдо с прекрасно спасяване.

До края на редовното време до гол не се стигна и мачът влезе в продължения.

В 103-ата минута Диого Жота влезе в наказателното поле и бе съборен в Дъргушич, а реферът Даниеле Орсато отсъди дузпа за Португалия. Кристиано Роналдо застана на 11-те метра и стреля силно в долния десен ъгъл, но Облак се хвърли и спаси удара!

Бенямин Шешко направи уникален пропуск в 115-ата минута, когато излезе сам срещу Диого Коща, стреля, но стражът на Португалия се справи.

При дузпите Иличич започна с пропуск за Словения, след като Коща усети ъгъла и парира. След него Кристиано Роналдо застана за реванш и реализира в долния ляв ъгъл. Балковец последва за Словения, но Коща отново спаси, а Бруно Фернандеш беше безпощаден след него за 2:0. Дойде ред и на Вербич, който също беше спрян от Кощa, за да отчая словенците, а Бернардо Силва довърши започнатото за крайното 3:0 при дузпите.

Стартови състави:

ПОРТУГАЛИЯ: 22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 19. Нуно Мендеш, 8. Бруно Фернандеш, 6. Жоао Палиня, 23. Витиня, 10. Бернардо Силва, 7. Кристиано Роналдо, 17. Рафаел Леао

СЛОВЕНИЯ: 1. Ян Облак, 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дркушич, 6. Яка Бийол, 3. Юре Балковец, 20. Петар Стоянович, 22. Адам Черин, 10. Тими Елшник, 17. Ян Млакар, 9. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко

Кроос: Испания няма да бъде последният ми мач