3. 10 „вълци” изпуснаха Бешикташ в Германия – 0:0

10 „вълци” изпуснаха Бешикташ в Германия – 0:0

Домакините удариха греда в 53-ата минута и завършиха двубоя с човек по-малко, след като Графите бе изгонен в 74-ата за груб фаул.

Немският и турският шампион Волфсбург и Бешикташ завършиха наравно 0:0 помежду си в не особено атрактивен двубой. Мачът се игра на „Фолксваген Арена” и бе от програмата на Група „B” на Шампионската лига. Домакините удариха греда в 53-ата минута и завършиха двубоя с човек по-малко, след като Графите бе изгонен в 74-ата за груб фаул.

Срещата започна спокойно, а първата възможност дойде за домакините, но удар с глава на Коща премина над вратата на турците, а след това същата съдба сполетя и нападателя Дзеко. Последваха пропуски на Мисимович и Шафер, които също не успяваха да намерят очертанията на противниковата врата.

След това дойде ред и на Бешикташ да пробва някои изстрели от средна дистанция. Първо Нихат, а след това и Даг се опитаха да поразят целта от границите на наказателното поле на „вълците”, но и техните удари бяха неточни. До края на първата част двата тима така и не съумяха да си отбележат попадение и така се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна много равностойно, но след около десетина минути домакините отново овладяха инициативата. В 53-ата минута те пропуснаха най-чистото си положение в срещата за отбелязване на гол, след като Дзеко удари лявата греда на Руштю след изстрел от близко разстояние.

След това положение „супер орлите” поизравниха мача, а пропуски за тях направиха Нихат и Бобо. В 74-ата минута голмайсторът на Бундеслигата за миналия сезон Графите си изкара директен червен картон за груб фаул и остави своите с човек по-малко в изключително важен момент.

В 86-ата минута Мисимович можеше да изведе немския шампион напред, но изстрелът му от фаул бе неточен. Бешикташ пък можеше да нанесе своя решителен удар в 88-ата, когато резервата Инчеман шутира от границите на наказателното поле, но Беналио успя да се намеси авторитетно и да предотврати гол в мрежата си.

След това равенство домакините от Волфсбург заемат 2-о място във временното класиране на Група „B” с актив от 4 точки. Гостите от Бешикташ пък са последни с 1 спечелена точка.

Волфсбург – Бешикташ 0:0

Волфсбург: Беналио, Ридер, Коща, Мадлунг, Шафер, Хасебе (Дежага 67’), Жосуе, Гентнер, Мисимович, Дзеко, Графите;

Бешикташ: Руштю, Кас, Сивок, Ферари, Узулмез, Даг, Ернст, Финк (Инчеман 87’), Нихат (Табата 81’), Бобо (Нобре 88’), Тело;

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари