3. 14 от 14 за Сити като домакин във Висшата лига (видео+снимки)

14 от 14 за Сити като домакин във Висшата лига (видео+снимки)

„Гражданите” победиха Болтън с 2:0, Балотели и автогол осигуриха победата на „Етихад”, Мартин Петров остана резерва

Манчестър Сити записа 14-та поредна победа като домакин във Висшата лига този сезон. „Гражданите” спечелиха с 2:0 срещу Болтън на „Етихад” в мач от 27-ия кръг на Премиършип, а Мартин Петров остана резерва и не влезе в игра. Автогол на Гретар Стейнсон и попадение на Марио Балотели подпечатаха трите точки за Сити.

Без Давид Силва, Серхио Агуеро, Един Джеко и Александър Коларов в стартовия състав, домакините започнаха силно и можеха да водят с 2:0 още в първите пет минути.

Яя Туре изведе добре Балотели на чиста позиция, но италианецът нацели гредата във 2-ата минута. След удара в страничния стълб топката попадна в краката на Самир Насри, но стражът Адам Богдан се намеси чудесно и предотврати първия гол.

Рио Мияичи изпробва рефлекса на Джо Харт, последва контра за Сити, но Балотели стреля в аут. В 19-ата минута Пабло Сабалета получи контузия на десния крак и бе заменен от Коло Туре.

Манчестър Сити поведе в 23-ата минута след странен гол. Гаел Клиши реши да не подава, а да стреля отляво, топката се отби в Гретар Стейнсон и влетя в мрежата на безпомощния Богдан.

Попадението бе записано като автогол на Стейнсон, но ударът попадаше в очертанията на вратата така или иначе. Най-вероятно ФА ще разгледа ситуацията на видеозапис и допълнително ще реши на кого трябва да бъде записан гола.

След гола Сити се отпусна. Н’Гог направи хубав пробив и изпусна, а в 37-ата минута Коло Туре сгреши, Мияичи открадна и шутира по диагонала, но Джо Харт се разтегна и спаси. В последната минута на първата част Балотели излезе очи в очи с Богдан и унгарският вратар надделя като изби с крак.

Супер Марио продължи да прави пропуски и през втората част. Гарет Бари го намери случайно в началните секунди на полувремето, но Богдан за пореден път опроверга нападателя.

Паниката в наказателното поле на Болтън водеше до нови проблеми за „свинските крачета”. Пратли успя да вземе топката от крака на резервата Един Джеко и вместо да изчисти нацели собствената си горна греда.

Неуспехите на Сити пред гола свършиха в 69-ата минута. Тогава Адам Джонсън направи зашеметителен рейд сред разпиляната отбрана на Болтън и подаде за Марио Балотели, за който остана най-лесното от няколко метра да вкара в мрежата – 2:0.

Неясно дали заради многото си пропуски преди това или за нещо друго, но Балотели не се зарадва изобщо след гола в типичния си странен стил.

До края Сити предпочете да разиграва спокойно и да пести сили за следващите битки, като запази победата с 2:0.

Манчестър Сити вече има 66 точки и увеличи на 5 аванса си пред Манчестър Юнайтед на върха. Болтън има 20 и дели последната позиция с Уигън, а шасновете на отбора на Мартин Петров за оцеляване се топят кръг след кръг.

В мач с малко голови положения Стоук Сити успя да пречупи подредената отбрана на Норич и спечели с 1:0 на „Британия”. Гол на Матю Етерингтън през второто полувреме стигна на „грънчарите” за минималния успех.

Това бе втора поредна победа за отбора на Тони Пулис у дома след четири поредни загуби. Резултатът остави Стоук на три точки зад седмия Ливърпул, а Норич е още точка по-назад.

Норич може би смяташе, че с добрата си игра отзад ще успее да удържи хикса, но Стоук натисна през втората част и суъмя да вкара.

Стоук намери пътя към мрежата на „канарчетата” в 72-ата минута. След един тъч отляво резервата Камерън Джером пусна към Матю Етерингтън, а халфът преодоля Уорд и с левия крак матира Джон Руди с изстрел в близкия ъгъл.

Телевизионните повторение показах, че тъчът, от който тръгна головата атака, всъщност е бил в полза на гостите, но Стоук едва ли ще се оплаква от решението на съдиите след спечелените три точки. Победата гарантира още сега оставането на „грънчарите” в Премиършип за пета поредна година.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане