2:2 между Ювентус и Аталанта остави Милан втори в Серия А (ВИДЕО)

Торинци направиха пълен обрат, но останаха с точка на "Алианц Стейдиъм"

Ювентус и Аталанта направиха зрелищно равенство 2:2 в среща от 28-ия кръг на Серия А.

В 13-ата минута Ювентус можеше да поведе, но Марко Карнезеки показа отличен рефлекс, за да спаси удар на Фабио Мирети.

10 минути преди края на редовното време на първата част Аталанта стигна до гол. Марио Пашалич намери Теун Коопмайнерс, а той без да се замисли прати топката неспасяемо в левия ъгъл.

В 50-ата минута Федерико Киеза се озова на добра позиция в наказателното поле. Карнезеки обаче отново бе на точното място, за да запази преднината на отбора си.

16 минути след това Ювентус успя да изравни. Уестън МакКени намери с хитър пас Андреа Камбиасо в пеналтерията, а той промуши топката под плонжа на Карнезеки.

В 70-ата минута "старата госпожа" направи пълен обрат. След разбъркване в наказателното поле Аркадиуш Милик стреля, вратарят на гостите не се намеси по най-добрия начин и топката влетя в мрежата му за втори път.

Само пет минути по-късно бергамаските успяха да изравнят. Берат Джимсити подаде към Коопмайнерс, а той отбеляза второто си попадение в срещата.

По този начин "бианконерите" са вече 3-ти в таблицата с 58 точки зад Милан с 59, докато Аталанта е на 6-ото място с 47 пункта.