3. 3 победи, 9 точки и 14:0 голова разлика за Челси (видео)

3 победи, 9 точки и 14:0 голова разлика за Челси (видео)

"Сините" победиха само с 2:0 Стоук

Шампионът на Англия Челси размаза Стоук Сити през април със 7:0 и днес явно реши да пожали съперника си, побеждавайки го едва с 2:0.

Точни за „сините” в мача бяха Флоран Малуда и Дидие Дрогба от дузпа, а в началото Франк Лампард пропусна от бялата точка. 17 млн. трансфер Рамиреш пък направи дебют за лондончани.

9 точки от 3 мача за Карло Анчелоти и Челси. Голова разлика до този момент 14:0.

През първата част Челси имаше убийствено териториално преимущество. Още в 11-ата минута Лампард пропусна дузпа за нарушение на Шоукрос срещу Малуда, след като 11-метровият удар бе спасен от Сьоренсен, а малко по-късно Коул уцели гредата.

Все пак в 32-ата минута „сините” откриха головата си сметка. Тери изведе Малуда сам срещу Сьоренсен и той прати кълбото в мрежата на „грънчарите”.

През второто полувреме лондончани не се напрягаха много пред 40 931 зрители, а Стоук не успяваше да затрудни Чех. В 77-ата минута Сьоренсен фаулира Анелка в пеналта и Мартин Аткинсън отсъди втора дузпа за домакините. Този път зад топката застана Дрогба и той не сгреши за 2:0 - 20 гол в последните 18 мача за капитана на Кот д’Ивоар.

Преди тази ситуация обаче Стоук имаха шанс да изравнят резултата, но силният удар на Уелан срещна горната греда. В края дебют за „сините” направи бразилският дефанзивен халф Рамиреш, а Калу не успя да вкара трети гол от чиста позиция.

Трета победа за Челси от три мача след двата успеха с по 6:0 над Уест Бромич и Уигън. Стоук на Тони Пулис все още е без актив през кампания 2010/11.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ