3. Агуеро спаси Ман Сити срещу Уест Хем (ВИДЕО)

Агуеро спаси Ман Сити срещу Уест Хем (ВИДЕО)

„Гражданите” и „чуковете” стигнаха до равенство 2:2

Уест Хем и Манчестър Сити завършиха при равенство двубоя от 23-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион „Ъптън парк” пред 34 977 зрители и завърши при равенство 2:2. Домакините могат за съжаляват за изпуснатите три точки, след като водиха в резултата до 81-ата минута.

Голмайстор за „гражданите” стана нападателят Серхио Агуеро. За „чуковоте” също на два пъти бе точен Енер Валенсия.

С тази точка Сити събра 44 и зае второ място в класирането. Толкова има и Арсенал, който в неделя ще се изправи срещу Челси. Първи е Лестър с 47.

Двата съперника предложиха истинско зрелище. Опасни положения имаше и пред двете врати, като гражданите на два пъти уцелиха греда. "Чуковете" можеха дори да измъкнат победата в последните секунди, когато удар на Куяте също срещна гредата.

Двубоят започна по великолепен начин за Уест Хем. 52 секунди след първия съдийски сигнал домакините поведоха. Куяте проведе страхотен индивидуален рейд и центрира в наказателното поле. Фабиан Делф пресече, но подари топката на Валенсия, който със силен удар, насочен в центъра на вратата, се разписа.

В 6-ата минута Агуеро нацели лявата греда след страхотен удар, който прехвърли вратаря Адриан. След само три минути игра отново аржентинеца бе в центъра на вниманието. Той успя да спечели дузпа след нарушение на нарушение на Карл Дженкинсън. Кун застана зад топката и изравни.

„Чуковете” можеха да си върнат преднината още през първата част. Пайе изпълни като по учебник пряк свободен удар, но Джо Харт също показа висока класа и отрази.

Всички усилия на Уест Хем дадоха резултат в 56-ата минута, когато отново Валенсия попадна в прегръдките на съотборниците си. Той получи топката след изпълнение на странично хвърляне, надигра Отаменди и очи в очи срещу Харт направи 2:1.

Крайното 2:2 оформи Агуеро 9 минути преди края на редовното време. Той разигра с влезлия като резерва Ихеяначо и с техничен удар прокара топката покрай Адриан.

Това бе деветият двубой за Уест Хем без загуба у дома.