3. Андерлехт тръгна със загуба през 2023-а (ВИДЕО)

Андерлехт тръгна със загуба през 2023-а (ВИДЕО)

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт претърпя загуба в първия си мач за новата година. Белгийците отстъпиха у дома с 1:3 на Унион Сен Жилоа в мач от местната Юпилер Лига.

Андерлехт остана с човек по-малко още в 10-ата минута, когато 20-годишният защитник Муса Н'Диайе бе изгонен с директен червен картон. Първата част завърши без голове, а в 64-ата минута домакините поведоха с попадение на Фабио Силва след асистенция на Францис Амузу.

Тимът на Унион Сен Жилоа обаче направи пълен обрат в последните 10 минути. Най-напред Камерън Пуертас (81)  изравни, а шест минути по-късно Пуертас асистира на Сен Линен, който изведе гостите напред в резултата. Секунди преди края на мача Симон Адингра подпечата победата на Унион Сен Жилоа с трети гол.

Андерлехт е едва 11-и в класирането с 23 точки, а гостите от Сен-Жилоа се изкачиха на втора позиция.