Англия с класически успех над Босна в първата си контрола (ВИДЕО)

"Трите лъва" показаха много добра игра

Англия победи Босна и Херцеговина с 3:0 в предпоследната контрола за „трите лъва“ преди началото на Европейското първенство, където тимът на Гарет Саутгейт отива като един от фаворитите за спечелване на трофея.

На „Сейнт Джеймсис Парк“ в Нюкасъл домакините можеха да поведат в резултата още в 9-ата минута, когато Оли Уоткинс получи топката в наказателното поле и стреля, но Никола Васил спаси.

В 28-ата минута Езри Конса реагира най-добре при ъглов удар и стреля, но вратарят на гостите отново внимаваше и се намеси добре.

Натискът на „трите лъва“ продължи, като в 58-ата минута Конса бе фаулиран в наказателното поле от Бенямин Тахирович и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Коул Палмър, който в 60-ата минута бе безкомпромисен и прати топката в долния ляв ъгъл на босненската врата.

В следващите минути темпото на играта спадна, но Англия показа класата си в 85-ата минута, когато вкара страхотен гол. Джак Грийлиш центрира чудесно от лявото крило, като на далечната греда Трент Александър-Арнолд не се поколеба и стреля от воле от малък ъгъл, но вратарят на гостите не успя да се намеси и топката влетя в мрежата му.

Четири минути след това хората на Гарет Саутгейт отиграха заучено един ъглов удар, след който топката стигна в наказателното поле, където удар на Джаред Боуен бе блокиран, но Хари Кейн вкара при добавката и така оформи крайния резултат в полза на англичаните.

Последния приятелски мач за Англия преди Европейското в германия ще бъде срещу Исландия на 7 юни.

Германия - Украйна 0:0