3. Англия се сбогува с Мондиал 2014 след скучно равенство срещу Коста Рика (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коста Рика си гарантира първото място в група "D"

Отборът на Англия напуска Мондиал 2014, след като записа две поражения и едно равенство. В последния си мач от група "D" тимът на Рой Ходжсън завърши 0:0 срещу Коста Рика, който пък си гарантира първото място в групата.

Двубоят бе изключително скучен, като англичаните не успяха да застрашат нито веднъж сериозно вратаря на Коста Рика. Тимът на Хорхе Луис Пинто заслужи първата си позиция в групата с представянето си в трите двубоя, като след победите над Италия  Уругвай, удържа и Англия.

Докато "Трите лъва" се опитваха да измислят нещо интересно пред вратата на Навас, феновете по трибуните вече се забавляваха. Костариканските фенове не пропуснаха възможността да се пошегуват с противника, докато английските - се оплакаха за пропътуваното разстояние от дома до Бразилия.

През първата част най-доброто положение бе на сметката на Коста Рика. В средата на първата част Селсо Борхес стреля опасно от пряк свободен удар, но Бен Фостър успя да докосне топката и спаси вратата си.

През втората част на терена се появиха Уийн Рууни, Стивън Джерард и Рахийм Стърлинг, но дори и с техните усилия Англия не успя да стигне до гол.

В 65-ата минута Даниел Стъридж пропусна най-чистото положение за "Трите лъва". След страхотно двойно подаване с Джак Уилшър, нападателят на Ливърпул стреля покрай вратата на Навас. Съотборника му в тима на мърсисайдци чакаше непокрит на задна греда, но Стъридж реши сам да завърши атаката и сбърка.

Коста Рика записа две победи и едно равенство в "групата на смъртта", като допусна едва един гол във вратата си. Тимът на Хорхе Луис Пинто заслучи първата си позиция в група "D" и в следващия кръг ще се изправи срещу втория отбор в група "С".