3. Англия смачка Швейцария в Базел (видео)

Англия смачка Швейцария в Базел (видео)

Рууни, Джонсън и Бент точни за тима на Капело

Фабио Капело и неговата Англия продължават да мачкат в нашата група “G” за европейското в Полша и Украйна.

След 4:0 над България на „Уембли”, днес „трите лъва” нямаха никакъв проблем срещу Швейцария в Базел – 3:1 и вече имат 6 точки в актива си от два мача.

Звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни засече още в 10-ата минута центриране на Глен Джонсън и даде преднина на островитяните. Първи гол за Руу в последните 11 мача с националния екип. Три по-късно обаче Дон Фабио трябваше да замени контузилия се Тио Уолкот с Адам Джонсън, а до края на полувремето нови попадения не паднаха.

В 65-ата минута Щефан Лихщайнер получи втори жълт картон и домакините останаха в намален състав. 4 по-късно резервата Джонсън преодоля Диего Беналио и Англия вече водеше с два чисти гола. В 71-ата минута обаче Ксердан Шакири върна надеждата на швейцарците. Тя обаче бе убита от Дарън Бент в 88-ата. Нападателят на Съндърланд се появи в игра на мястото на Джърмейн Дефоу и се възползва от пас на Ашли Коул за крайното 3:1.

Швейцария – Англия 1:3
(0:1) Рууни 10’
65’ Лихщайнер червен картон
(0:2) А. Джонсън 69’
(1:2) Шакири 71’
(1:3) Бент 88’

Швейцария: Беналио; Лихщайнер, Грихтинг, Фон Берген, Циглер; Маргаирас (46’ Шакири), Инлер, Швеглер (83’ Костанца), Деген (64’ Щрелер); Дердийок, Фрай;

Англия: Харт; Глен Джонсън, Ягиелка, Лескът, Ашли Коул; Уолкот (13’ Адам Джонсън), Джерард, Бари, Милнър; Дефоу (70’ Бент), Рууни (79’ Райт-Филипс)

Жълти картони: Лихщайнер, Грихтинг (Ш), Милнър, А. Коул (А);
Втори жълт/червен картон: Лихщайнер 65’;
Стадион: Ст. Якоб Парк", Базел, 39 700 зрители;