3. Анри вкара на Тотнъм, НЙ Ред Булс падна от Тотнъм

Анри вкара на Тотнъм, НЙ Ред Булс падна от Тотнъм

Тотнъм обърна Ню Йорк Ред Булс и спечели предсезонната си контрола в САЩ с 2:1. Дебют за американския тим направи новото попълнение Тиери Анри, който дори се отчете с гол във вратата на вечния съперник на бившия си Арсенал.

Срещата започна на много високо ниво, като и двата тима създадоха голям брой голови положения през първата част. Том Хъдълстоун сътвори първата опасност със силен удар, но домакините бяха тези, които трябваше да поведат в резултата. Тиери Анри изигра особено силен дебютен мач за Ню Йорк и след като пое топката на границата на наказателното поле предизвика страхотно спасяване на Карло Кудичини.

В 26-ата минута Анри все пак намери верния път към вратата на „шпорите”. Джоуъл Линдпер намери пространство по дясното крило и успя да центрира точно в наказателното поле към непокрития Анри, който завърши атаката с хладнокръвен удар покрай стража на Тотнъм.

Голмайсторът бе заменен на почивката, като след това играчите на Тотнъм намериха сили, за да обърнат резултата. Първо Роби Кийн се възползва от грешка в защитата на домакините и изравни с воле към далечната греда. След изравнителното попадение в 63-ата минута дойде времето и Гарет Бейл да се разпише.

Уелският бранител продължава със страхотните си изяви, с които завърши сезона във Висшата лига. Защитникът на Ню Йорк Джерми Хол не успя да изчисти топката, а това позволи на Бейл да нахлуе през отбраната и да прехвърли вратаря Сътън за 2:1.