3. Антонио Конте и Челси започнаха във Висшата лига с победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антонио Конте и Челси започнаха във Висшата лига с победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят с Уест Хем завърши 2:1, Еден Азар вкара исторически гол

Челси стартира сезона във Висшата лига с победа. „Сините” се наложиха над Уест Хем при дебюта на мениджъра Антонио Конте с 2:1 на стадион „Стамфорд Бридж”.

Голмайстори за тима на италианския специалист станаха Еден Азар и Диего Коща. Белгийският национал се разписа от дузпа, като попадението му бе исторически за отбора – гол номер 5000 за Челси в елита на английския футбол.

Резултатът бе открит веднага след почивката. Антонио събори в наказателното поле Сезар Аспиликуета и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Азар и не сгреши.

В 68-ата минута „Чуковоте” имаха претенции Диего Коща да получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу вратаря Адриан.

Гостите успяха да изравнят в 77-ата минута, когато Джеймс Колинс се разписа. Димитри Пайе центрира от ъглов, Колинс игра с глава и прати топката в ръката на Аспиликуета. Той на секундата реагира за дузпа, но кълбото се върна при него и, макар и изненадан, не остави шансове на Тибо Куртоа.

Всичко се реши в добавеното време. Във втората минута „сините” проведоха добра атака, завършена успешно от испанския нападател. Антонио Конте в типично свой стил избухна в радост и се прегърна с няколко фена от първите редове.

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити