3. АПОЕЛ довърши започнатото и остави Зенит в безтегловност (видео)

АПОЕЛ довърши започнатото и остави Зенит в безтегловност (видео)

0:0 в нервен мач, прекъсван на два пъти, в студения Санкт Петербург

Кипърският АПОЕЛ направи истинска сензация в Шампионската лига. Скромният тим от острова на Афродита направи 0:0 в Русия срещу Зенит в изнервен мач, прекъсван на два пъти, и си отвоюва правото да играе в осминафиналите на турнира.

Срещата премина почти през цялото време в игра на една врата, но домакините така и не успяха да отбележат попадение.

Победа в  днешния мач на Зенит щеше да класира със сигурност отбора напред, докато сега руснаците най-вероятно ще решават съдбата си в гостуване на Порто на 6 декември.

В целия двубой Зенит имаше 23 опита да вкара гол, срещу един единствен на АПОЕЛ.

През първите 45 минути защитата на кипърците се справяше с енергичните набези на домакините. Бухаров и Дани постоянно бяха в ядрото на опасни атаки, пробиви и центрирания, но винаги се намираше някой защитник, който да блокира последния удар преди гола.

През втората част положението ни най-малко не се промени. Феновете на Зенит пък полудяха. Началото на вторите 45 минути закъсня заради хвърлена димка, а впоследствие отново заради същото нещо играта бе спряна за 8 минути, като футболистите дори се прибраха до съблекалните си, а някои от тях отидоха да говорят с феновете да спрат да пречат на играта.

След подновяването на двубоя нещата по нищо не се промениха. Зенит натискаше, Апоел се бранеше. След голяма борба, в крайна сметка кипърците стигнаха до скъпоценната точка, която класира тях вместо Зенит за следващата фаза на турнира.

Зенит  - АПОЕЛ - 0:0

Зенит: Малафеев, Анюков, Губочан, Ломбертс, Кришито, Файзулин, Зирянов (Бистров, 55), Денисов, Широков (Лазович, 88), Данни, Бухаров;

АПОЕЛ: Пардо, Солому, Оливейра, Паулу Жорже, Александру (Елиа, 46), Хараламбидис, Мораиш, Тричковски (Адорно, 90), Пинту, Мандука, Аилтон (Яхич, 67).

Жълти картони: Александру, 42. Кришито, 45+2. Елиа, 53. Ломбертс, 85. Паулу Жорже, 90+2;

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група