Арсенал едва спаси точката срещу последния, титлата се клати (ВИДЕО)

"Топчиите" вече са с два мача повече от Сити, но само 5 точки пред тях

Лидерът във Висшата лига Арсенал беше изправен до стената, но успя някак си да избегне пълен крах срещу последния Саутхямптън и се добра до равенство 3:3 при домакинството си от 32-ия кръг на шампионата.

Точката обаче остави съдбата на титлата извън техните ръце. "Топчиите" са с 5 точки пред втория Манчестър Сити, който обаче има два мача по-малко, които могат да ги пратят на върха с точка преднина.

Двубоят започна доста изненадващо, след като домакините сбъркаха в защита, а Карлос Алкарас успя да прониже Рамсдейл за 1:0.

В 14-а минута нещата станаха още по-лоши. След нова грешка в средата на терена Тио Уолкът беше изведен на перфектна позиция и не остави шанс на Рамсдейл за 2:0.

Шест минути по-късно Букайо Сака центрира отлично и Габриел Мартинели успя да намали резултата на 1:2 след хубав удар с десния крак.

В 26-а минута Аарън Рамсдейл на два пъти трябваше да отразява удари на нападатели на Саутхемтън, но се справи и в двата случая. Три минути по-късно домакините отговориха с опасен удар с глава на Йодегор, който все пак бе неточен.

В добавеното време на първата част Габриел стреля с глава, но неточно. Канонадата продължи в последните секунди на частта, когато ударите към вратата на Саутхемптън следваха един след друг, но до попадение не се стигна.

Така дойде 66-ата минута, когато след изпълнение на корнер Армел Бела-Кочап свали с глава топката към влезлия като резерва Дуйе Чалета-Цар. Хърватският защитник нямаше никакви проблеми и от близост заби с глава топката за 1:3, а защитата на Арсенал отново се представи безобразно.

"Артилеристите" опитаха да реагират, като три минути по-късно Габриел Жезус пропусна да уцели вратата след удар от воле. Последва натиск на Арсенал, като бяха блокирани опасни удари на Томас Партей и Букайо Сака.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 88-а минута Йодегор матира Базуну с удар от дистанция, а само минута и половина по-късно дойде и изравнителното попадение на Букайо Сака.