3. Арсенал премаза Галатасарай в Турция, Дортмунд не успя да бие Андерлехт у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия Дортмунд остава на върха в група D с равни точки с Арсенал

Арсенал спечели с 4:1 гостуването си на Галатасарай в последния двубой от група D на Шампионска лига и се класира за осминафиналите като втори в групата, след като Борусия Дортмунд завърши при равен резултат у дома срещу Андерлехт. Подолски откри резултата в 3-ата минута, а в 11-ата Рамзи удвои. Отново Рамзи бе точен в 29-ата минута, отбелязвайки гол шедьовър. Галатасарай стигна до почетно попадение в 88-ата след гол на Уесли Снайдер, а Подолски оформи крайния резултат две минути по-късно.

Двубоят започна на високи обороти и в третата минута гостуващият тим на Арсенал поведе в резултата. Аарън Рамзи намери Подолски вляво и нападателят със страхотен удар в горния десен ъгъл откри головата сметка на „топчиите”.

След нов пробив левия фланг Арсенал стигна до второ попадение в 11-ата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн изведе с дълъг пас Рамзи, който с техничен удар от границата на големия пеналт заби топката за втори път в мрежата на Синан Болат.

Подолски бе близо да направи резултата класически само след 20 минути игра. При почти идентична ситуация като при първия гол Подолски бе намерен отляво, но този път ударът му срещна гредата за късмет на отбора домакин.

В 29-ата минута Аарън Рамзи отбеляза гол шедьовър. След изпълнение на корнер топката бе избита извън наказателното поле на турския тим, където Рамзи от близо 25 метра отправи топовен изстрел в горния десен ъгъл на вратата пазена от Болат и не остави шансове на турския страж – 3:0 за Арсенал.

Джоел Кембъл имаше възможност  да вкара първия си гол за сезона в 41-ата минута, но след като бе изведен от Рамзи не успя да преодолее Болат.

Вратарят на Арсенал Войчех Шчесни имаше повече работа през второто полувреме, а в 66-ата минута деветката на Галатасарай Булут стреля от непосредствена близост, но точно когато всички фенове на домакините очакваха попадение Мертазакер с блестяща намеса успя да избие.

Натискът на Галатасарай през второто полувреме даде резултат в 88-ата минута. Уесли Снайдер изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки коженото кълбо в горния ъгъл на Шчесни, който дори не успя да реагира.

Радостта от попадението на домакините бе помрачена от четвърти гол на „топчиите”  две минути след редовните 90. Подолски проби през центъра и с техничен удар увенча добрата си игра с второ попадение, оформяйки крайния резултат 4:1.

В другия двубой от група D Борусия Дортмунд не успя да пречупи борбения Андерлехт и стигна до домакинско равенство 1:1. Играта бе двуостра през първите 45 минути на двубоя, като и двата тима имаха своите възможности за откриващо попадение. Още в третата минута Имобиле стреля опасно, но вратарят на гостите улови.

В 11-ата минута Митрович отправи опасен удар в долния десен ъгъл на Лангерак, но вратарят на Дортмунд успя да избие.

След пропуски и пред двете врати двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Домакините стигнаха до попадение в 58-ата минута. Имобиле получи в наказателното поле на гостите, финтира защитник и с прецизен удар в горния ляв ъгъл на вратата откри резултата.

Андерлехт за пореден път показа характер си и в 84-ата минута гол на Александър Митрович върна в равенството в двубоя.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1