3. Арсенал превзе върха с трета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал превзе върха с трета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” обърнаха Стоук Сити до 3:1 у дома

Отборът на Арсенал оглави временното класиране на английската Висша лига, след като постигна домакинска победа след обрат до 3:1 над Стоук Сити в мач от XV кръг.

Успехът бе трети поред за „топчиите” във всички турнири и дойде пред 59 964 зрители на стадион „Емирейтс” в Лондон.

По-голямата част от тях бяха смълчани в 29-ата минута, когато Чарли Адам реализира дузпа и откри резултата навръх рождения си ден.

Арсенал обаче отговори  малко преди почивката, когато Тио Уолкът реализира своя стотен гол за Арсенал след хубав пас на възстановеният Ектор Беярин в 42-ата минута.

Попадението на английския национал бе негово 50-о на „Емирейтс”, а малко след почивката падна и второто в полза на „топчиите”.

В 49-ата минута Окслейд-Чембърлейн центрира към пеналта, където Месут Йозил засече с глава и технично прехвърли Лий Грант за 2:1.

Веднага след това голът на германския национал бе сравнен с онзи на Робин ван Перси срещу Испания, защото доста напомня на него.

В 69-ата минута на терена се появи Алекс Айоби, а в 75-ата той се възползва от чудесен авантаж и с плътен удар оформи крайното 3:1.

След успеха Арсенал вече има 34 точки, с колкото е и Челси, макар „сините” да са с мач по-малко. Стоук пък остана в средата на таблицата с 19 точки от 15 мача.