3. Арсенал удари Сити с 2:1 в сблъсъка на фаворитите за титлата (ВИДЕО)

Арсенал удари Сити с 2:1 в сблъсъка на фаворитите за титлата (ВИДЕО)

Уолкът и Жиру вкараха за 2:1 след две асистенции на Йозил, Яя Туре заби страшен гол, но само почетен

Арсенал спечели битката на фаворитите за титлата във Висшата лига и надигра Манчестър Сити с 2:1 на своя „Емирейтс” в последна среща от 17-ия кръг. Уолкът и Жиру донесоха успеха на лондочани след нови две асистенции на Месут Йозил, а Арсенал се доближи само на две точки от лидера Лестър и дръпна с 4 пред „гражданите”, които са трети.

Де Бройне изпусна две положения в началото, а Пелегрини бе оставил Стърлинг на резервната скамейка. Алексис Санчес пък гледаше своите съотборници от трибуните заради контузия.

В 33-ата минута Йозил подаде на Тио Уолкът вляво точно на ъгъла на наказателното поле, а английският национал си чукна топката вдясно и красиво фалцира в далечния ъгъл – 1:0.

В добавеното време на първата част Мангала загуби в своята половина, Месут Йозил намери Жиру в наказателното поле, французинът избегна отчаяната намеса на Отамнеди и мощно завърши през краката на Джо Харт за 2:0. Това бе общо 15-а асистенция на Йозил от началото на сезона във Висшата лига.

Джо Харт остави „гражданите” в мача като спаси удар на Джоел Кембъл в началото на второто полувреме. Националният вратар на Англия не позволи и на Рамзи да се разпише отблизо.

Чак в 82-ата минута Яя Туре получи от Саня и препарира Петър Чех с фамозен изстрел в горния ляв ъгъл, но това се оказа недостатъчно и Арсенал спечели с 2:1.

На Коледа /26 декември/ Арсенал гостува на Саутхемптън, а Манчестър Сити посреща Съндърланд.