Аталанта изпусна върха след хикс с новак

Кремонезе измъкна 1:1 в Бергамо

Аталанта пропусна отново да излезе начело на класирането в Серия А след равенство у дома 1:1 с новака Кремонезе.

Бергамаските поведоха в 75-ата минута и ако бяха удържали победата, щяха да съберат 16 точки, с което да бъдат еднолично на върха. След равенството обаче тимът на Джан Пиеро Гасперини има 14 точки, колкото и Наполи, но "партенопеите" са с по-добри показатели. Кремонезе е в зоната на изпадащите със само 2 точки от шест мача.

Първата добра възможност в двубоя бе за гостите от Кремона. В 15-ата минута на защитник на Аталанта му се наложи да изчиства от голлинията след изстрел на Сириел Десерс.

Отговорът на бергамаските дойде в 23-ата минута кагота Теун Коопмейнерс овладя на ръба на наказателното поле, но Андрей Раду се намеси и предотврати гола.

В 30-ата минута Леонардо Серникола стреля на сантиметри над напречната греда, което бе и последната по-опасна ситуация през първата част.

Второто полувреме започна с по-силна игра на Аталанта. В 64-ата минута Коопмейнерс вкара топката във вратата на Раду, но след преглед с ВАР голът не бе зачетен заради игра с ръка.

Бергамаските все пак успяха да вкарат десет минути след това. След центриране от пряк свободен удар Демирал игра с глава, топката се удари в гърба на Рафаел Толой и влетя във вратата.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 79-ата минута Кремонезе се върна в двубоя. Мартин де Роон сбърка в близост до наказателното поле, което позволи на футболист на гостите да му отнеме и да стреля, Мусо се намеси, но при добавката Емануеле Валери бе точен за 1:1.