3. Аталанта на колене пред Лече в Бергамо (ВИДЕО)

Аталанта на колене пред Лече в Бергамо (ВИДЕО)

Бергамаските записаха втора загуба от този съперник през сезона

Аталанта отстъпи от Лече с 1:2 като домакин в мач от 23-ия кръг от италианската Серия А. Асан Кисей даде аванс на Лече още в 4-ата минута, а в Алексис Блин удвои аванса за Лече в 74-ата минута. Единственото попадение за „бергамаските“ бе дело на Расмус Хойлунд.

Двубоят започна с натиск на Лече. В 4-ата минута Валентин Гендрей комбинира с Асан Кисей, който си освободи място с бомбен изстрел от далечен дистанция даде ранен аванс на Лече.

В 17-ата минута футболистите на Аталанта имаха сериозни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Йоаким Меле имаше достатъчно време и място да отправи удар в наказателното поле на Лече в 33-ата минута, но Владимиро Фалконе отрази по впечатляващ начин.

Адемола Лукман успя да опъне мрежата зад Фалконе в 48-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада след проверка с VAR.

Габриел Стрефеса центрира в наказателното поле на Аталанта, където Алексис Блин засече и прати за втори път топката в мрежата на „Богинята“ в 74-ата минута, с което авансът на Лече се удвои.

Аталанта все пак успя да върне едно попадение, но твърде късно. В 87-ата минута след грешка на Фалконе, Расмус Хойлунд отне и успя да завърши от средно разстояние.

В четвъртата минута на добавеното време Аталанта можеше да изравни, след като Луис Муриел засече от чиста позиция, но Владимиро Фалконе се разтегна и отрази.

След този успех Лече се изкачва до 13-о място във временното класиране в Серия А с актив от 27 пункта, докато Аталанта е на 5-а позиция с 41 точки.

Няма да отлагат мачовете на Манчестър Сити след Световното клубно

Висшата лига е отказала на шампионите, разкри Гуардиола

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)