3. Атлетик ликува в баското дерби със Сосиедад (ВИДЕО)

Атлетик ликува в баското дерби със Сосиедад (ВИДЕО)

Иняки Уилямс вкара и 2-та гола в мача

Атлетик Билбао спечели с 2:0 баското дерби срещу Реал Сосиедад в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за победителите се превърна Иняки Уилямс, който се разписа по веднъж в двете полувремена.

Така Атлетик събра актив от 43 точки и заема 7-ма позиция, докато Реал Сосиедад остава на 4-то място с 51 пункта.

Иняки Уилямс откри резултата в 33-ата минута, след като бе най-съобразителен в наказателното.

Испанският национал овладя отбитата топка и с плътен удар я прати в мрежата.

При отиграването останаха съмнения за игра с ръка, но след справка с ВАР и голът бе признат.

В 70-ата минута Иняки реши всичко в срещата. Нападателят завърши контраатака на Билбао с отличен удар под гредата и не остави никакви шансове на Ремиро.

До края на срещата футболистите на Реал направиха няколко сериозни пропуска и пропуснаха да върнат интригата.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)