3. Атлетико (Мадрид) трябваше да се потруди за успеха си в Купата на краля (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) трябваше да се потруди за успеха си в Купата на краля (ВИДЕО)

Дюшекчиите” победиха третодивизионния Реус след обрат

Атлетико (Мадрид) постигна нелека победа над Реус Депортиу в първия двубой от четвъртия кръг в турнира за Купата на краля. „Дюшекчиите” се наложиха с 2:1 като гост на отбора от трета дивизия, като до успеха тимът на треньора Дието Симеоне стига след обрат. Наставникът бе заложил на нетрадиционен състав, което оказа влияние.

Двубоят-реванш ще се проведе на 17-и декември на стадион „Висенте Калдерон”.

Резултатът бе открит след половин час игра. Тогава Франсиско Карбия Барера даде повод на феновете по стадиона, чийто капацитет е 4400 души, за сериозна радост. Той се възползва от грешка в защитата на мадридчани и с плътен удар не остави шансове на вратаря Моя.

Равенството обаче бе бързо възстановено. След шест минути Лусиано Вието се разписа за 1:1. Той засече с глава добро центриране и прати топката долния десен ъгъл. Домакините имаха сериозни претенции за засада при това положение.

В 63-ата минута гостите от Мадрид стигнаха до победата. Тогава Коке центрира от пряк ъглов удар, в наказателното поле Саул игра с топката, като а прати в далечния на вратаря ъгъл.