3. Атлетико (Мадрид) взе ценен аванс на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) взе ценен аванс на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха Милан с късен гол на Диего Коща

Милан загуби с 0:1 от Атлетико Мадрид първата среща от осминафиналната фаза на турнира Шампионска лига. Мачът бе изпълнен с напрежение и грубости, като главният рефер Педро Проенца показа 7 жълти картона.

Домакините пък бяха близо до попадение на два пъти през първото полувреме, след удари на Кака и Андреа Поли, но намесата на белгийския вратар Тибо Куртоа, както и голямата доза късмет за „дюшекчиите”, запазиха равенството през първите 45 минути на двубоя.

Второто полувреме премина в тактическо надиграване, което бе спечело в крайна сметка от Атлетико, след гол на Диего Коща седем минути преди края на редовните 90.

Иначе мачът започна на високи обороти, а бързите флангови акции на Атлетико принудиха „росонерите” да приемат играта в своето поле. Милан опита  да отвърне с контраатаки, но страдаше от липсата на последното докосване.

След това Атлетико изпусна инициативата, а футболистите на Кларънс Зеедорф се възползваха и успяха да организират няколко добри нападения.

В 15-та минута след добра комбинация на „росонерите” топката попадна в Кака, който нанесе техничен удар, но шутът му срещна горната греда и така резултатът остана непроменен.

Три минути по-късно  центриране на Адел Таарабт намери Андреа Поли, който нанесе опасен удар с глава, но вратарят на Атлетико успя със сетни усилия да отбие топката в гредата и мрежата на „дюшекчиите” остана суха.

Надмощието на италианците се задържа в следващите минути, но като цяло играта се накъса и изпълни с нарушения.

Така двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката и оставиха препълнения стадион с надежда за една по-качествена втора част.

През второто полувреме двата тима наложиха по-спокойно темпо, като „росонерите” отново владееха повече топката, но фланговите им атаки не доведоха до нищо по-сериозно.

В 51-та минута Диего Коща направи зрелищна задна ножица, ала ударът му не бе достатъчно точен и премина високо над горната греда.

Тактическото надиграване на двата отбора продължи и в следващите минути, като действията се развиваха основно в половината на Атлетико.

В 77-та минута Марио Балотели бе сменен принудително, след като изкълчи рамото си след сблъсък с Диего Коща.

В последния четвърт час от мача играта на гостите бе в подем и те успяха да организират няколко по-сериозни атаки.

Така се стигна до 83-та минута, когато след ъглов удар Абате направи неточно изчистване, топката попадна у Диего Коща и той с безпогрешен удар с глава я прати в мрежата на Абиати – 1:0.

Италианският тим се опита да върне попадението, но времето не бе достатъчно за нещо по-сериозно и гостите взеха минимален аванс преди реванша на „Висенте Калдерон” на 11-ти март, а наставникът им Диего Симеоне получава шанс да ги класира за първи път на ¼-финал в ШЛ след 17-годишна пауза.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи