3. Атлетико обърна баските и дръпна с 6 точки на върха в Испания (ВИДЕО)

Атлетико обърна баските и дръпна с 6 точки на върха в Испания (ВИДЕО)

„Дюшекчиите“ обърнаха Атлетик до 2:1, Суарес отново бележи

Атлетико (Мадрид) постигна шампионски обрат над гостуващия Атлетик (Билбао) и спечели с 2:1 отложения от 18-ия кръг на „Ла Лига“ мач, за да се откъсне на върха с 6 точки пред втория Барселона.

Луис Суарес и Маркос Йоренте отбелязаха попаденията за домакините, след като Икер Муниаин откри за гостите в средата на първото полувреме.

Атлетико започна по-добре двубоя, но постепенно баските се окопитиха и дори стигнаха до попадение с първия си точен удар.

Иняки Уилямс се измъкна отдясно и центрира по тревата към Муниаин, който не уцели добре топката, но това заблуди Ян Облак и той не реагира - 0:1.

Отговорът на домакините беше изстрел по диагонала на Ферейра-Караско, но Унай Симон внимаваше. Мадридчани се мъчеха в средата на терена и комбинациите им не се получаваха. Суарес в дълги периоди от полувремето оставаше изолиран, a Йоренте бъркаше при повечето си отигравания.

В 41-ата минута Атлетик Билбао имаше шанс да вкара втори гол, но силният удар на Раул Гарсия беше блокиран. Вместо това, Атлетико изравни в добавеното време на първата част с попадение на Маркос Йоренте. Основната заслуга за гола беше на Льомар, който центрира по перфектен начин от самата аутлиния, а след удар на Йоренте с глава топката леко се отклони от футболист на гостите и влезе във вратата.

Домакините излязоха напред в 51-ата минута с гол от дузпа на Суарес. Самият уругваец си спечели наказателния удар, след като финтира Унай Нунес и принуди играча на Атлетик да го фаулира. Изпълнението на Суарес от бялата точка беше безкомпромисно и той се разписа за 18-и път през сезона.

"Дюшекчиите" се успокоиха и заиграха с повече увереност. Симеоне направи двойна смяна, като пусна Саул Нигес и Анхел Корея на местата на Льомар и Феликс. В 71-ата минута Суарес намери свободния Ферейра-Караско, който не овладя добре топката и пропусна да реши всичко в двубоя. След корнера отбитата топка беше посрещната от Корея, но той я прати в аут.

Симеоне реши да извади и Луис Суарес, за да вкара Лукас Торейра и това беше ясен знак, че мадридчани ще бранят аванса си. Марселино също прибегна към смените и на терена се появиха Унай Венседор, Андер Капа, Асиер Вийялибре и Йон Морсийо.

Атлетико в няколко ситуации контраатакува опасно при числено предимство, но Ферейра-Караско и Йоренте не съумяха да го завършат с гол. Гостите нямаха ясна идея как могат да изравнят и опитваха единствено центрирания от двата фланга.

Баските обаче получиха своя шанс в добавеното време, когато Унай Нунес беше оставен непокрит след поредното центриране и отправи удар, но право в ръцете на Ян Облак. В самия край на мача Атлетик имаше статично положение, от което не се възползва и победата остана за домакините.

След нея те събраха 62 точки на върха в класирането, докато баските останаха с 33 в своя актив на осмата позиция.
Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)