3. Атлетико тресна Реал насред "Бернабеу" и се изравни с Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико тресна Реал насред "Бернабеу" и се изравни с Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диего Коща донесе успеха на "дюшекчиите" в 11-ата минута

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава с великолепното си представяне от началото на сезона, след като тази вечер спечели голямото дерби на Мадрид срещу Реал с 1:0. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 7-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така "дюшекчиите" имат 7 победи от първите 7 кръга, с какъвто актив е и шампионът Барселона.

Двубоят започна с опасност пред вратата на символичните гости, но бранителите на Атлетико успяха да блокират удари на Ди Мария и Иско.

В 11-ата минута пък "дюшекчиите" смълчаха "Бернабеу", след като Коке намери Коща в пеналта на "кралете", а бразилецът с хубав шут с десния крак прониза Диего Лопес за 1:0.

След попадението "белия балет" натисна, а Роналдо и Бензема изтърваха по една възможност - ударът на португалеца излезе в аут, докато този на французина бе спасен от Куртоа. В 24-ата минута домакините можеха да изравнят, след като Рамос продължи с глава към Пепе едно центриране от корнер, португалецът стреля също с глава, ала не уцели вратата.

В края на полувремето Атлетико отговори с две опасности на Годин и Коща, но техните удари бяха спасени от Диего Лопес.

През втората част "дюшекчиите" затвориха добре играта и "кралете" трудно достигаха до възможности за гол. При своите контраатаки пък гостите бяха доста опасни. В 61-ата минута Вия намери Коща в пеналта на Реал, ала изстрелът на бразилеца бе спасен от стража на "белия балет".

В 63-ата Роналдо опита да изпълни един марковите си пряк свободни удари, но стреля над вратата, 4 минути след това Куртоа трябваше да спасява шут на влезлия като резерва Бейл.

В последните минути темпото стана много бързо и положенията се заредиха пред двете врати. В 81-ата Коке можеше да реши всичко в полза на Атлетико, но ударът у с левия крак срещна гредата.

До края Реал хвърли всички сили в търсене поне на изравнително попадение, но след пропуски на Бензема, Модрич и Мората резултатът остана непроменен и гостите се поздравиха с успеха с 1:0.

След победата Атлетико се изравни по точки на върха с шампиона Барселона, като двата тима имат пълен актив от по 21. Реал пък е 3-и с 16 точки.