3. Атлетико удържа фронта в Ла Лига преди Байерн (ВИДЕО)

Атлетико удържа фронта в Ла Лига преди Байерн (ВИДЕО)

Мадридчани оглавиха временното класиране с нова минимална победа

Отборът на Атлетико Мадрид постигна нов успех в Ла Лига, след като надделя над гостуващия Райо Валекано с 1:0. Единственият гол в срещата отбеляза Антоан Гризман през второто полувреме.

Диего Симеоне, който е наказан до края на сезона да не ръководи мачовете на Атлетико от скамейката, заложи на доста резерви в титулярния състав, имайки предвид предстоящото гостуване в Мюнхен на Байерн в ШЛ. Филипе Луис, Саул Нигес, Коке, Антоан Гризман и Фернандо Торес започнаха срещата от пейката.

През първата част домакините имаха леко предимство, но положенията пред вратите бяха рядкост. На почивката Габи отстъпи мястото си на Коке и играта на "дюшекчиите" придоби по-опасен облик. В 55-та минута Антоан Гризман бе пуснат на мястото на Оливер Торес и с първото си докосване до топката откри резултата. Защитата на Райо не успя да изчисти добре топката си от наказателното поле и французинът разстреля Хуан Карлос от около 13 метра.

До края на срещата Атлетико успя да удържи победата си по вече изпипан начин и спечели ценни нови три точки в борбата за титлата, след като по-рано днес Реал Мадрид също завоюва победа срещу Реал Сосиедад. Така отборът на Чоло Симеоне се върна на върха в таблицата с точка пред градския си съперник и три пред Барселона, които все още не са изиграли своя мач от кръга.