3. Австралия обърна Германия насред "Борусия Парк" (видео)

Австралия обърна Германия насред "Борусия Парк" (видео)

Марио Гомес изведе немците напред, но "кенгурутата" стигнаха до пълен обрат

Отборът на Австралия победи Германия с 2:1 в интересна международна приятелска среща, играна на „Борусия Парк” в Mьонхенгладбах.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута чрез Марио Гомес, който получи топката от Андре Шюрле след бърза контраатака и с красив удар от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Марк Шварцер.

Отговорът на гостите дойде три минути по-късно, когато Брет Емертон отправи много силен удар с глава след центриране на Люк Уилшър, но Тим Вийзе показа страхотен рефлекс и изби топката в корнер.

Докрая на първата част и двата тима си размениха по едно положение, но резултат остана непроменен.

Австралийците се разиграха още повече през второто полувреме и в 61-ата минута успяха да стигнат до изравнително попадение.
След бърза контраакция Дейвид Карни направи двойно подаване с Мат Маккай и излязъл очи в очи с Тим Вийзе, прокара топката между краката му за 1:1.

Само три минути по-късно Хари Кюел бе съборен в наказателното поле на домакините и главният рефер Стефан Ланоа от Франция не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана бранителят Люк Уилшър, който бе доста активен в тази среща и не
сбърка, правейки пълен обрат в мача.

Германците реагираха като ужилени и веднага се впуснаха в безспирни атаки. Шюрле и Клозе бяха близко до изравнително попадение, но малко не достигна на техните удари да намерят целта.

Залисани в предни позиции обаче, немците проспаха една контраатака на „кенгурутата” и можеха да бъдат наказани, ако ударът на Маккай от трудна позиция бе намерил мрежата.

Така Германия загуби от Австралия пред собствена публика с 2:1, но за сметка на това, в своята квалификационна група, Бундестимът е убедителен лидер с пет победи от мача и само чудо може да го лиши от класиране за Европейското първенство през 2012.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)