3. Автогол в края съсипа Стенли и компания (видео)

Автогол в края съсипа Стенли и компания (видео)

Астън Вила пропусна да вземе победата на "Лофтус Роуд", Стенли с цял мач и жълт картон

Отборът на Астън Вила със Стилиян Петров в състава си пропусна да постигне победа в двубоя си от шестия кръг на Премиършип. Бирмингамци водеха с 1:0 на новака Куинс Парк Рейнджърс до последните минути на мача, но нелеп автогол в продължението донесе точката на новака в английския елит и срещата на "Лофтус Роуд" завърши наравно – 1:1. Българският полузащитник изигра цял мач за своя отбор и получи жълт картон за нарушение срещу противников футболист.

Куинс Парк бе по-добрият отбор на терена през първата част. Още в 5-ата минута домакините можеха да открият резултата, но ударът на Адел Таарабт срещна дясната греда на вратата на Шей Гивън. Последваха още безброй ситуации пред ирландския вратар, но играчите на Нийл Уорнък бяха доста несъсредоточени в завършващия удар и почти всички изстрели към вратата на съперника попадаха извън очертанията. Астън Вила пък създаде единствените интересни моменти пред Патрик Кени за първата част в добавеното време, когато с пропуски се отличиха Бари Банан и Джеймс Колинс.

През вторите 45 минути бирмингамци се представиха далеч по-добре отколкото през първото полувреме и опасностите през вратаря на домакините не закъсняха. Фабиан Делф отправи хубав изстрел, който обаче премина покрай вратата, а в 58-ата минута резултатът бе открит. Траоре извърши нарушение срещу Агбонлахор в наказателното поле и главният съдия на двубоя посочи бялата точка. Зад топката застана Бари Банан и с прецизно изпълнение откри за 0:1.

Куинс Парк се активизира и започна да търси усилено равенството. В последните минути от двубоя Траоре, който бе официално предупреден при нарушението срещу Агбонлахор в наказателното поле, видя за втори път картона с жълт цвят и пое по пътя към съблекалните. Въпреки това Куинс Парк все пак достигна до точката. Главен виновник за това бе Ричард Дън, който заби попадение в собствената си врата.

След равенството Куинс Парк заема 9-ото място с 8 точки, докато бирмингамци са 8-ми със същия актив.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф