3. Аякс натупа децата на Челси (видео)

Аякс натупа децата на Челси (видео)

Английският шампион с първа загуба за лятото

Английският шампион Челси претърпя първото си поражение от лятната си подготовка. Момчетата на Карло Анчелоти, който бе заложил почти изцяло на футболисти от школата и „Б” отбора, загубиха с 1:3 при визитата си на холандския Аякс на „Амстердам Арина”. В състава на Челси личаха единствено имената на Джон Оби Микел и Микаел Есиен, а останалите в селекцията на Карлето бяха напълно непознати за футболния фен.

Мачът започна зле за Челси и още в 6-ата минута, когато холандският бранител на лондончани Джефри Брума, сякаш от приятелски чувства към своите сънародници, си отбеляза нелеп автогол, след като центриране на Ериксен се удари в главата му и влетя в мрежата на Търнбул.

В 24-ата минута обаче младият Стъридж изравни за Челси, след като получи топката от Джон Оби Микел и с прецизен удар матира националния страж на Холандия Маартен Стекеленбург за 1:1. Само 2 минути по-късно обаче вратарят Рос Търнбул не се намеси добре след едно изпълнение на аут, опита да улови топката, но вместо тоя я подарина Де Йонг, който вкара за 2:1 и даде нова преднина на Аякс.

През втората част Челси имаше няколко добри атаки, но Синклеър и Ди Санто пропуснаха от чисти позиции, за да бъдат наказани в последната минута на мача. Тогава резервата на Аякс – Сук, завърши отлична атака на домакините и отблизо на празна врата оформи крайното 3:1.

За Челси: Търнбул (Иларио 46’), Б. Клифорт (Чалоба 46’), Брума, Бертранд, Ван Аанхолт (Инс 64’), Оби Микел (К. Клифорд 82’), Есиен (Корк 73’), Матич, МакЕархан (Синклеър 46’), Ди Санто (Лалкович 64’), Стъридж

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ