3. Айнтрахт взе своето срещу Борусия и влезе в топ 3 (ВИДЕО)

Айнтрахт взе своето срещу Борусия и влезе в топ 3 (ВИДЕО)

Четири хикса дотук в 12-ия кръг на Бундеслигата, вижте всичко по-интересно

Отборът на Айнтрахт взе много трудна и ценна победа над гостуващия Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин тимът от Франкфурт се изкачи на трета позиция във временното класиране на немския елит с актив от 24 точки, докато „жълто-черните“ се смъкнаха с едно място надолу и вече са шести с 21 пункта. И двата тима обаче могат да бъдат изместени още утре при евентуална по-иразителна победа на Херта Берлин над Майнц.

Резултатът на претъпкания „Комерцбанк-Арена“ откри унгарският полузащитник Саболч Хусти в 46-ата минута на двубоя с топовен изстрел от около 15 метра.

Голмайсторът на Борусия Пиер Емерик Обамеянг съумя да изравни в 77-ата, засичайки с глава прекрасно центриране отдясно на резервата Дембеле.

Само две минути по-късно обаче Харис Сеферович взриви трибуните с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле.

Останалите четири срещи започнали в 16:30 б.в. завършиха наравно, като най-постна бе продукцията на Райненергищадион, където местният Кьолн завърши при нулево равенство с Аугсбург.

На Борусия Парк Гладбах и Хофенхайм си отбелязаха по едно попадение. Домакините откриха чрез 20-годишния полузащитник Махмуд Дахуд в 25-ата минута, но неговият набор Надием Надири, който се появи като резерва за Хофе, изравни в 53-ата.

Инголщат и гостуващия Волфсбург също завършиха при резултат 1:1. Хартман от състава на домакините можеше да поведе в резултата в 18-ата минута, но не успя да се разпише от дузпа. Това стори обаче Антони Юнг в 31-ата. Влезлият след почивката Даниел Калигюри от тима на „вълците“ обаче изравни в 78-ата минута.

Най-резултатно бе ремито между Хамбургер и Вердер – 2:2. Всичките попадения в Хамбург паднаха през първата част. Микаел Грегорич откри за домакините още в 3-ата минута, преди Бартелс да изравни в 14-ата. Отново Грегорич изведе своя тим напред в 28-ата минута, но секунди преди края на полувремето Серж Гнабри оформи крайния резултат.

Ето всички резултати и голмайстори от деня:

Кьолн - Аугсбург 0:0

Борусия Мьонхенгладбах - Хофенхайм 1:1
25' 1:0 Махмут Дахуд
53' 1:1 Надием Надири

Инголщат - Волфсбург 1:1
18' Мориц Хартман (пропусната дузпа)
31' 1:0 Антони Юнг
78' Даниел Калигюри

Хамбургер - Вердер 2:2
3' 1:0 Микаел Грегорич
14' 1:1 Фин Бартелс
28' 2:1 Микаел Грегорич
45' 2:2 Серж Гнабри

Айнтрахт - Борусия Дортмунд 2:1
46' 1:0 Саболч Хусти
77' 1:1 Обамеянг
79' 2:1 Харис Сеферович

13 0 Мьонхенгладбах 12 3
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1