3. Българска футболистка стана част от най-резултатната победа в Европа

Българска футболистка стана част от най-резултатната победа в Европа

Българската нападателка Лили Костова стана част от европейски рекорд за най-резултатен мач в клубните турнири по футбол. В среща от груповата фаза на първия кръг в Шампионската лига за жени Аполон (Лимасол), където играе Костова, разнебити с 21:0 албанския състав Ада Велипое.

Това е най-убедителната победа в историята на европейските клубни турнири и в двата пола. Костова, която е най-добрата нападателка в женския футбол в момента, вкара четири от всичките тези попадения. Тя откри резултата още в 3-ата минута, а след това се разписа в 45+3 от дузпа, в 49-ата и в 59-ата минута.

Повече от нея- пет попадения, наниза румънката Лаура Рус. Всъщност ако бъде следвана логиката на статистиката, Аполон (Лимасол) е реализирал нормално количество голове, след като е отправил общо 53 удара към вратата на албанския състав.

Аполон и украинките от Харков имат по две победи от два мача в група 6 на турнира. Двата отбора се срещат в директен сблъсък на 16-и август, като победителят от тази среща отива във втория кръг. Украинките обаче имат по-лоша голова разлика, защото в първия кръг разгромиха албанския състав само с 14:1.

Интер по петите на германски национал

Йонатан Та може да премине в Интер

Халф иска да напусне Ювентус

Артур Мело не попада в плановете на Ювентус

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви