3. Балотели качи Сити на върха след бой над Астън Вила, Стилиян с цял мач (видео)

Балотели качи Сити на върха след бой над Астън Вила, Стилиян с цял мач (видео)

„Гражданите” разбиха бирмингамци с 4:0 като домакин, Тевес резерва

Отборът на Манчестър Сити продължава със стабилните си изяви през този сезон, след като днес размаза тима на Астън Вила с 4:0. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” и бе от програмата на 20-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Стилиян Петров започна като титуляр за бирмингамци и остана на терена през целия мач, но така и не успя да помогне с кой знае какво на тима си. Страхотен двубой за домакините пък направи Марио Балотели, който вкара хеттрик пред погледа на капитана Тевес, който бе оставен резерва.

Срещата започна със силен натиск на „гражданите”, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 7-та минута, когато Лихаж спъна в наказателното си поле Балотели. Зад топката застана именно италианецът, който с хладнокръвно изпълнение изведе домакините напред – 1:0.

След този гол натискът на Сити продължи и в 13-ата минута Адам Джонсън центрира от корнер в наказателното поле, където Лескът се извиси над всички и с глава удвои преднината своите.

„Гражданите” не се задоволиха с подобен резултат, а продължиха да атакуват масирано, търсейки трети гол, който да сложи точка на спора. Така дойде 27-ата минута, когато Куеяр изведе Балотели в близост до вратата на Вила, а италианецът не сбърка за класическото 3:0.

До края на полувремето хората на Роберто Манчини пропуснаха още няколко положения чрез Силва, а с неточни отигравания пред гола за бирмингамци се отчетоха Уорнък и Олбрайтън.

Втората част отново стартира страхотно за домакините, които в 55-ата минута получиха втора дузпа, този път за фаул срещу Адам Джонсън. Зад топката застана отново Балотели, който и този път не сбърка за 4:0, оформяйки своя хеттрик.

След това попадение „гражданите” отстъпиха инициативата на своя противник и зачакаха възможностите си на контраатака. До края на двубоя Вила имаше някои възможности да вкара почетно попадение, но само страхотният рефлекс на Джо Харт им попречи да стигнат до гола.

След тази победа Сити се изкачи на върха в Премиършип с актив от 38 точки, на 1 пред градския съперник Юнайтед, който обаче е с цели три мача по-малко. Гостите от Бирмингам пък са 15-и с едва 20 пункта, на 2 от зоната на изпадащите.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)