3. Бърнли влезе във Висшата лига (ВИДЕО)

Бърнли влезе във Висшата лига (ВИДЕО)

Бърнли е първият нов член на Висшата лига, след като тимът на Венсан Компани спечели като гост с 2:1 срещу Мидълзбро в мач от 40-я кръг на Чемпиъншип. Попадението за домакините бе дело на Чуба Акпом от дузпа, а за гостите се разписаха Ашли Барнс и Конър Робъртс. С тази победа Бърнли остава първи, като е с 87 точки, а Мидълзбро е четвърти с 67 пункта на сметката си.

Двубоят бе сравнително равностоен, като нямаше много положения, но тези, които се получиха, бяха изключително чисти. Още в 12-а минута Ашли Барнс връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 1:0 за Бърнли. В 26-а минута Нейтън Тела можеше да удвои, след като стреля от вътрешността на наказателното поле, но топката се търкулна встрани от левия страничен стълб.

В началото на втората част Мидълзбро получи правото да изпълни дузпа. С тази задача се зае Чуба Акпом, който не остави никакъв шанс на вратаря Ариянит Мурич, след удар в долния десен ъгъл - 1:1. Двайсетина минути след това Нейтън Тела достави чудесно подаване за Конър Робъртс, който бе в наказателното поле и стреля точно в ъгъла, за да изведе отново отбора си напред в резултата - 2:1 за Бърнли. Мидълзбро можеше и да шокира съперника си в края, когато в 96-а минута Чуба Акпом се извиси високо и стреля мощно с глава към вратата, но топката профуча встрани от лявата греда на Бърнли.

Така тимът на Венсан Компани вече и математически си гарантира участието през следващия сезон във Висшата лига, след като прекара само един сезон в Чемпиъншип.

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)