Бърнли записа първа победа за 2024 година (ВИДЕО)

Отборът на Венсан Компани срази Брентфорд с 2:1

След почти три месеца Бърнли най-сетне стигна до победа в официален мач. Тимът, воден от Венсан Компани срази с 2:1 Брентфорд, като почти през целия мач игра с човек повече.

Последният успех на Бърни датира от 23 декември, когато надделя срещу Фулъм в двубой от Висшата лига. Така днешната победа е първа за отбора от началото на календарната 2024-та.

Бърнли събра 17 точки и заема предпоследното място в класирането на Висшата лига, на 3 пред Шефилд Юнайтед и на 5 зад Лутън. Брентфорд е 15-и с 26 точки.

Мачът на „Търф Мур“ се оказа изключително сложен за „пчеличките“, които още в 9-ата минута останаха с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Серхио Регилон. Бърнли получи правото да изпълни дузпа, която Якоб Ларсен реализира.

В 62-рата минута домакините направиха решителна крачка към крайния успех. Дейвид Фофана удвои преднината им.

Все пак Брентфорд успя да върне интригата, намалявайки изоставането си в 83-тата минута. Точен беше Кростофер Айер, който се възползва от асистенция на Шандън Баптист.

До края обаче футболистите на Компани задържаха аванса си и се поздравиха с дългоочаквана победа.

По същото време се изигра още един мач от английското първенство между Лутън и Нотингам Форест. Той завърши без победител 1:1.

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум